Windows Insider ma 10 mln testerów, a Windows 10 wciąż z błędami

Windows Insider ma 10 mln testerów, a Windows 10 wciąż z błędami

Windows Insider ma 10 mln testerów, a Windows 10 wciąż z błędami
28.03.2017 08:49

Przed premierą Windows 10, wystartował program Windows Insider, oddający testowe kompilacje systemu zainteresowanym użytkownikom. Każdy może stać się testerem oprogramowania Microsoftu, takie podejścia sprawiło, że dziś mamy ponad 10 mln Insiderów, ale czy to przekłada się na jakość Windowsa?

Windows Insider wystartował w 2014 roku, zdobywając początkowo 250 tys. testerów. Już taka wartość wydaje się duża, tak liczne grono osób powinno dostarczyć odpowiednią dawkę danych, by stworzyć dopracowane oprogramowanie. Jak pokazała premiera Windows 10, tak jednak się nie stało. Chociaż wśród użytkowników Dziesiątki, nie brakuje tych, którzy do tej pory nie spotkali się z żadnym poważniejszym problemem. Możliwe, że tą niezawodność oprogramowania zawdzięczają właśnie Insiderom.

Program skupiający testerów wokół Windowsa 10 okazał się strzałem w Dziesiątkę. Nie chodzi o strzał zabijający najnowszy system Microsoftu, wręcz przeciwnie, chodzi o odniesiony sukces. Już we wrześniu 2015 roku program skupiał ponad 7 mln użytkowników, a zaledwie dwa miesiące wcześniej, testerów było o 2 mln mniej.

350197711951456193

Od ujawnienia ostatnich danych, w Redmond milczeli w kwestii osób uczestniczących w Windows Insider, co mogło sugerować spadek. Kolejne wieści pochodziły z tegorocznej konferencji NexTech Africa, wówczas Microsoft wspomniał, że obecnie liczba jest wyższa niż 7 mln. Nie żartowali! Z wpisu Yusufa Mehdi, wiceprezesa działu Windows and Devices, opublikowanego na LinkedIn, wynika, że obecnie Windows Insider skupia ponad 10 mln osób. Wzrost użytkowników zwolnił, co było do przewidzenia, jednak jak najbardziej możemy mówić o ogromnym sukcesie programu testowego.

Czy 10 mln Insiderów przekłada się na jakość Windowsa 10? Niestety idealnie nie jest, tuż przed premierą zbliżającej się dużej aktualizacji Creators Update, mieliśmy wysyp testowych kompilacji, zawierających sporo błędów. Poprawę oczywiście widać, wielu użytkowników Windowsa 10 cieszy się stabilnym systemem operacyjnym i brakiem problemów podczas instalowania kolejnych aktualizacji. Mimo tego, oczekiwalibyśmy znacznie wyższej jakości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)