r   e   k   l   a   m   a
reklama

SkyDrive rośnie w siłę, a Live Mesh kończy działalność

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Uruchomiona cztery lata temu usługa Windows Live Mesh, pozwalająca na synchronizację plików między wieloma urządzeniami, zostanie wyłączona 13 lutego 2013 roku. Jako powód tej decyzji Microsoft podaje niewielkie zainteresowanie — choć kiedyś korzystało z niej kilka milionów ludzi, dziś jest to zaledwie 25 tysięcy.

Microsoft zaleca, by użytkownicy, którzy chcą migrować do SkyDrive, po prostu zainstalowali desktopową aplikację i skopiowali do nowo utworzonego miejsca wszystkie pliki. Ci zaś, którzy wyłączyli synchronizację z Live Mesh (lub w ogóle odinstalowali program), muszą najpierw pobrać wszystkie dane na swój komputer. Trzeba jednak zaznaczyć, że SkyDrive nie oferuje wszystkich możliwości starszego brata, a obecni użytkownicy skarżą się przede wszystkim na brak wirtualnego pulpitu i synchronizacji metodą peer-to-peer. Koncern radzi, by brakujące funkcje zastąpić Pulpitem zdalnym lub płatnym programem LogMeIn Pro (w naszej bazie znajduje się jego darmowa wersja).

Obecnie Microsoft skupia się na rozwoju SkyDrive, z którego korzysta już ponad 200 milionów osób. W połowie listopada firma dodała możliwość wybiórczej synchronizacji folderów, a od kilku dni dostęp do plików przechowywanych w chmurze jest możliwy za pomocą Xboxa 360. SkyDrive mocno integruje się także pakietem Office 2013, który jest już dostępny w sprzedaży dla klientów biznesowych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial