Żegnamy SkyDrive, witamy OneDrive — jeden, by wszystkimi rządzić

Żegnamy SkyDrive, witamy OneDrive — jeden, by wszystkimi rządzić

Żegnamy SkyDrive, witamy OneDrive — jeden, by wszystkimi rządzić
27.01.2014 17:15

Wkrótce pożegnamy się z marką SkyDrive, której miejsce zajmie OneDrive. Nie jest to jednak tylko zmiana nazwy dysku sieciowego Microsoftu, ale otwarcie nowego, ciekawego frontu promocyjnego. Nazwa OneDrive ma przekonać użytkowników, że jest to ten jeden, wyjątkowy dysk w chmurze, na którym znajdą się dane ze wszystkich posiadanych urządzeń. Jeden dysk na wszystkie zdjęcia, jeden dysk na wszystkie dokumenty, jedna usługa łącząca wszystkie urządzenia.

Obecni użytkownicy SkyDrive i SkyDrive Pro nie muszą się niczym martwić. Ich dane zostaną automatycznie przeniesione odpowiednio na OneDrive i OneDrive for Business, kiedy już OneDrive ruszy na dobre. Obecnie bowiem usługa nie jest jeszcze dostępna. Na stronie onedrive.com znaleźć można jedynie zapowiedź, bez konkretnego terminu premiery, oraz poniższy film promocyjny.

Za zmianą, jak to często bywa, stoi niestety wyrok sądowy. Istniejący od 2007 roku SkyDrive naruszał rzekomo znak towarowy, należący do firmy BSkyB. Zarzuty zostały przedstawione przed sądem w Wielkiej Brytanii i w ubiegłym roku Microsoft został zobligowany do zmiany nazwy swojej usługi. Początkowo firma zamierzała odwołać się od wyroku, ale 31 lipca powiadomiła o porozumieniu z BSkyB (British Sky Broadcasting Group, znanego także jako, po prostu, Sky), na mocy której dostała rozsądnie długi czas na zmianę nazwy produktu. Czas ten, najwyraźniej, dobiega końca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)