SkyFonts 5.9.4.0

Strona główna Windows Programowanie Narzędzia pomocnicze dla webmasterów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SkyFonts to ciekawe i użyteczne narzędzie, z pomocą którego pobierzemy na nasz komputer udostępniane przez Google'a darmowe czcionki. Umożliwia ono także zarządzanie czcionkami zakupionymi na łamach serwisu fonts.com.

Program pomimo swoich niewielkich rozmiarów oraz bardzo prostej obsługi z pewnością zadowoli większość użytkowników komputera, którzy zajmują się tworzeniem stron internetowych lub od czasu do czasu muszą przygotować jakiś dokument tekstowy i chcieliby aby prezentował się on jak najlepiej. Z pomocą SkyFonts możemy zarządzać czcionkami pobieranymi z fonts.com lub Google Fonts. O ile fonty dostępne w pierwszym z wymienionych serwisów należy najpierw zakupić, tak czcionki udostępniane przez Google są w pełni darmowe i korzystać z nich można na zasadach open source.

Zbiór czcionek w obrębie Google Fonts zawiera ponad 1100 wysokiej jakości fontów, które do niedawna wykorzystywane mogły być głównie przez webmasterów na tworzonych przez nich stronach internetowych poprzez ich odpowiednie zaimportowanie. SkyFont daje nam możliwość pobrania wybranych czcionek na dysk lokalny i użytkowanie ich w trybie offline. Dostępne są one w systemie jak wszystkie inne czcionki oraz wykorzystywane mogą być z poziomu dowolnej aplikacji - np. edytora tekstu, narzędzi do projektowania grafiki czy stron internetowych. Użytkownik może również zapisać wybrane czcionki na dowolnym nośniku danych i instalować je (bez konieczności korzystania z SkyFont) na innych komputerach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
MrMoon   8 #7 14.05.2017 21:25

No więc tak, drogie dobreprogramy SkyFonts jest dostepny również na MacOS to po pierwsze.
Jeden z programów, które muszę mieć nieźle spisuje się jako instalator fontów od googla tylko tyle. Po zainstalowaniu interesujących mnie fontów jest dezaktywowany ponieważ potrafi w momentach synchronizacji fontów TOTALNIE zamulić komputer i dotyczy to w równym stopniu Windowsa i MacOSa.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #6 11.07.2016 22:19

Dziwne, że firma nie zdecydowała się wypuścić tego narzędzia jako rozszerzenia.

betmariss   6 #5 27.10.2015 12:08

Strasznie daremny program. Poleciał do kosza prawie natychmiast. Zamula system. W dodatku czcionki są pobierane i jednocześnie instalowane, co jest kompletnie bez sensu. Miałam nadzieję, że za pomocą tego programu tylko pobiorę te czcionki i będę je mogła sobie wygodnie przejrzeć, bo przeglądanie bezpośrednio na stronie, to jakaś masakra, ale ten program jest równie badziewny jak i strona.

  #4 02.07.2013 02:08

Program działa, trzeba trochę dobrej woli i instalacji .NET Framework 4. Nie wiem czemu autor opisu nie wziął pod uwagę, że SkyFonts korzysta tylko z czcionek desktop, a nie web, co oznacza mniej więcej, ze przydatność tych czcionek do projektowania stron jest nieco mała.

DanKar REDAKCJA  16 #3 27.05.2013 00:26

@aeroflyluby: Program działa bez najmniejszych problemów ;-)

  #2 26.05.2013 20:48

Bezużyteczny program!!
Nie umożliwia ani pobierania ani przeglądania czcionek Google.
Kompletne g...., jak większość googlowskich produktów.

  #1 26.05.2013 19:24

Absolutnie nie działa ten program