Skylock - inteligentne zapięcie do roweru, które powiadomi rodzinę o wypadku

Strona główna Aktualności

O autorze

Łańcuch i kłódka na kluczyk czy zapięcie na szyfr to najpopularniejsze sposoby zabezpieczenia roweru przed kradzieżą. Jednak oprócz standardowych metod, pojawia się coraz więcej inteligentnych blokad, takich jak BitLock, Lock8 czy TEO Padlock. Ostatnio do tej grupy dołączyło również zapięcie Skylock, którego autorzy ogłosili na swojej stronie zbiórkę funduszy na produkcję. Żeby produkcja ruszyła, muszą uzbierać 50 tysięcy dolarów.

Skylock to nowoczesne zapięcie, wyposażone w Bluetooth 4.0, Wi-Fi, akcelerometr oraz panel słoneczny. Kłódkę można bardzo łatwo odblokować, wystarczy podejść ze swoim smartfonem w strefę Skylock. Jednak smartfona zawsze możemy zgubić lub może nam się po prostu rozładować, wtedy wystarczy wprowadzić PIN poprzez panel dotykowy.

Dzięki panelowi słonecznemu praktycznie nie będziemy mieli potrzeby ładowania zapięcia w inny sposób. Jednak dla rowerzystów mieszkających na wyjątkowo pochmurnych obszarach albo lubujących się w jeździe nocą, producent przewidział port microUSB, przez który również można ładować urządzenie. Ładowanie zapięcia z wykorzystaniem sztucznego światła nie jest zalecane, bo będzie ono mało efektywne.

Jeśli Skylock będzie znajdować się w zasięgu otwartej sieci Wi-Fi lub Bluetooth naszego smartfona to dzięki czujnikowi zostaniemy poinformowani, gdy ktoś zacznie majstrować przy naszym jednośladzie. Za pomocą aplikacji będziemy mogli również ustawić czułość akcelerometru, w celu uniknięcia serii fałszywych alarmów. System detekcji ruchu będzie również sprawdzał czy nie ulegliśmy wypadkowi, a w razie czego automatycznie wyśle przez telefon wiadomość do rodziny czy znajomych. Oczywiście ta opcja może zostać przez nas wyłączona.

Producent zapewnia, że nawet jeśli Skylock będzie poza zasięgiem Wi-Fi czy Bluetooth to do jego przerwania będą potrzebne dwa cięcia oraz odpowiednie narzędzia i dużo czasu. Dzięki temu zapięcie będzie się dość długo opierało potencjalnemu złodziejowi. Gadżet będzie kompatybilny z Androidem oraz iOS-em, a jego cena to 139 dolarów, jeśli zdecydujemy się zamówić urządzenie w przedsprzedaży. Później Skylock będzie kosztował 249 dolarów. Pierwsze paczki zostaną wysłane na początku przyszłego roku.

© dobreprogramy
s