Samsung Galaxy Buds – nowe bezprzewodowe słuchawki, które można doładować smartfonem

Samsung Galaxy Buds – nowe bezprzewodowe słuchawki, które można doładować smartfonem

Samsung Galaxy Buds, fot. materiały prasowe
Samsung Galaxy Buds, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
20.02.2019 23:22

Za nami konferencja UNPACKED 2019, podczas której Samsung pokazał kilka interesujących urządzeń. Poza nowymi smartfonami Galaxy S10, S10+ oraz S10e, czas poświęcono także składanemu Galaxy Fold i wreszcie akcesoriom. Wśród nich znalazły się nowe słuchawki Galaxy Buds. To dokanałowe, bezprzewodowe słuchawki, które dostarczane są wraz z etui z dodatkowym akumulatorem.

Pojedyncza słuchawka waży 5,6 grama, a ładujące etui niespełna 40. Komunikacja ze smartfonem przebiega za pośrednictwem łączności Bluetooth 5.0. W słuchawkach zastosowano interesujące rozwiązania, które wykorzystują dodatkowe mikrofony. Technologia Enhanced Ambient Sound pozwala słyszeć otoczenie także wtedy, gdy słuchawki odtwarzają muzykę, z kolei Adaptive Dual Microphone wpływa na jakość rozmów. Słuchawki wykorzystują jeden zewnętrzny i jeden skierowany do wewnątrz mikrofon, aby dostarczyć rozmówcy wyraźny głos właściciela.

Samsung Galaxy Buds w etui, fot. materiały prasowe.
Samsung Galaxy Buds w etui, fot. materiały prasowe.

Podczas słuchania muzyki akumulator wbudowany w słuchawki powinien wystarczyć na 6 godzin pracy. Rozmowy głosowe skracają ten czas o godzinę. Warto jednak wiedzieć, że włożenie słuchawek do etui tylko na 15 minut ładowania, przekłada się na wydłużenie czasu działania o 100 minut. Samo etui można natomiast ładować bezprzewodowo, w tym wprost z Galaxy S10 dzięki funkcji zamieniania smartfona w ładowarkę indukcyjną.

Akumulator w słuchawce ma 58 mAh, zaś w etui – 252 mAh. Zamiast indukcyjnie, etui można także ładować przewodowo, w tym przypadku z użyciem kabla USB-C. Galaxy Buds pojawią się na rynku w trzech kolorach: biały, czarnym i żółtym. Ciekawostką jest integracja z głosowym asystentem Bixby. Dzięki niej, przez słuchawki można na przykład podyktować wiadomość SMS do wysłania lub zapytać o stan akumulatora. Asystent głosowy Samsunga nie jest jednak dostępny w języku polskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)