Samsung Galaxy Buds – nowe bezprzewodowe słuchawki, które można doładować smartfonem

Strona głównaSamsung Galaxy Buds – nowe bezprzewodowe słuchawki, które można doładować smartfonem
20.02.2019 23:22
Samsung Galaxy Buds, fot. materiały prasowe
Samsung Galaxy Buds, fot. materiały prasowe
bEgGzDja

Za nami konferencja UNPACKED 2019, podczas której Samsung pokazał kilka interesujących urządzeń. Poza nowymi smartfonami Galaxy S10, S10+ oraz S10e, czas poświęcono także składanemu Galaxy Fold i wreszcie akcesoriom. Wśród nich znalazły się nowe słuchawki Galaxy Buds. To dokanałowe, bezprzewodowe słuchawki, które dostarczane są wraz z etui z dodatkowym akumulatorem.

bEgGzDit

Pojedyncza słuchawka waży 5,6 grama, a ładujące etui niespełna 40. Komunikacja ze smartfonem przebiega za pośrednictwem łączności Bluetooth 5.0. W słuchawkach zastosowano interesujące rozwiązania, które wykorzystują dodatkowe mikrofony. Technologia Enhanced Ambient Sound pozwala słyszeć otoczenie także wtedy, gdy słuchawki odtwarzają muzykę, z kolei Adaptive Dual Microphone wpływa na jakość rozmów. Słuchawki wykorzystują jeden zewnętrzny i jeden skierowany do wewnątrz mikrofon, aby dostarczyć rozmówcy wyraźny głos właściciela.

Samsung Galaxy Buds w etui, fot. materiały prasowe.
Samsung Galaxy Buds w etui, fot. materiały prasowe.

Podczas słuchania muzyki akumulator wbudowany w słuchawki powinien wystarczyć na 6 godzin pracy. Rozmowy głosowe skracają ten czas o godzinę. Warto jednak wiedzieć, że włożenie słuchawek do etui tylko na 15 minut ładowania, przekłada się na wydłużenie czasu działania o 100 minut. Samo etui można natomiast ładować bezprzewodowo, w tym wprost z Galaxy S10 dzięki funkcji zamieniania smartfona w ładowarkę indukcyjną.

Akumulator w słuchawce ma 58 mAh, zaś w etui – 252 mAh. Zamiast indukcyjnie, etui można także ładować przewodowo, w tym przypadku z użyciem kabla USB-C. Galaxy Buds pojawią się na rynku w trzech kolorach: biały, czarnym i żółtym. Ciekawostką jest integracja z głosowym asystentem Bixby. Dzięki niej, przez słuchawki można na przykład podyktować wiadomość SMS do wysłania lub zapytać o stan akumulatora. Asystent głosowy Samsunga nie jest jednak dostępny w języku polskim.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEgGzDjr