reklama

Smartfon jako pilot do Netia Playera

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Takich rozwiązań można znaleźć sporo — w Google Play sa aplikacje pozwalające smartfonem sterować odtwarzaczami VLC, iTunes, centrum multimedialnym XBMC, telewizorem Samsunga lub LG, odtwarzaczami firmy DENON i innymi urządzeniami czy programami, które mogą się znaleźć w naszych domach. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje Netia, która ma ambicję umożliwić sterowanie z poziomu smartfona swoim Netia Playerem.

Aplikacja jest w zasadzie przeniesieniem fizycznego pilota do centrum multimedialnego Netii, ale ma kilka dodatkowych funkcji. Przyciski zostały pogrupowane na kilka widoków (cyfry, pad sterujący, suwak), co ale dla wygody od razu na smartfonie można obejrzeć listę programów.

Darmowa aplikacja jest na razie dostępna tylko na stronie Netii (trzeba włączyć możliwość instalacji „z nieznanych źródeł” w ustawieniach telefonu), ale wkrótce pojawi się w Google Play. Aby skorzystać z rozwiązania należy podłączyć centrum multimedialne i telefon do tej samej sieci WiFi. Za kilka tygodni do zatwierdzenia w App Store zostanie skierowany odpowiednik tego pilota dla systemu iOS.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama