Netflix w HDR zwiększa zasięg: trafi do flagowców Samsunga, LG i Sony

Netflix w HDR zwiększa zasięg: trafi do flagowców Samsunga, LG i Sony05.09.2017 14:43
Netflix w HDR zwiększa zasięg: trafi do flagowców Samsunga, LG i Sony

Po ostatnich premierach na rynku smartfonów, Netflix postanowił rozszerzyć dostępność strumieniowania w HDR w swojej mobilnej aplikacji. Dzięki temu pełna lista urządzeń, która takowe wspiera składa się teraz z Samsunga Galaxy Note 8, LG V30, Sony Xperii XZ1 oraz XZ Premium. Mając na uwadze świetne wyświetlacze, w które wyposażono te urządzenia, taki krok mógł być w zasadzie spodziewany.

Może się on okazać korzystny dla obydwu stron. Użytkowników zainteresowanych strumieniowaniem filmów na urządzenia mobilne, być może fakt ten zachęci do wydania nieco większej kwoty na zakup nowego smartfonu, aby obsługiwał najwyższe standardy jakości obrazu. Z kolei tych, którzy takie urządzenia tak czy inaczej by kupili – do wykupienia dostępu do Netfliksa.

Warto przypomnieć, że w Netfliksie lepszą od standardowej jakości obrazu osiągniemy także w zestawieniu z LG G6 – w tym przypadku mowa o wyświetlaczu IPS i technologii Dolby Vision. Niezależnie od urządzenia, konieczne jest jednak także posiadanie stabilnego i szybkiego łącza internetowego (Netflix zaleca prędkość 25Mb/s lub wyższą), płatnego dostępu do usługi oraz aktywnego ustawienia Wysokie gdy chodzi o jakość strumieniowania w aplikacji.

Decydując się na zakup któregoś z wymienionych smartfonów w celu uzyskania jak najlepszych efektów w Netfliksie, warto wziąć pod uwagę nie tylko rozmiary i technologię wykonania wyświetlaczy, ale również ceny sprzętów. Najtańszą propozycją z tej grupy jest właśnie LG G6, którego dzisiaj da się kupić za mniej niż 2000 złotych, zaś po drugiej stronie stoi Galaxy Note 8, który w przedsprzedaży dostępny jest za ponad 4 tysiące.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)