reklama

Smartfony Samsunga z kolorową poświatą przydatną przy robieniu selfie

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Wykorzystanie diod w urządzeniach mobilnych spopularyzowało się na długo przed nadejściem ery smartfonów. Można uznać, że stanowiły one w klasycznych ficzerfonach pierwotną formę powiadomienia, a później i tak całkiem nieźle przyjęły się na bardziej zaawansowanych urządzniach. Wkrótce jednak, za sprawą pomysłu Samsunga, może nastąpić ich definitywny koniec w słuchawkach.

Możliwości diod trudno uznać za szczególnie szerokie – w najbardziej zaawansowanej formie sygnalizować wydarzenia rozróżniając je jedynie za pomocą koloru światła bądź częstotliwości jego emisji. Holenderski blog GalaxyClub.nl donosi o wyciekłych materiałach dotyczących twórczego rozwinięcia tego pomysłu przez koreańskiego producenta, który proponuje Smart Glow.

Smart Glow ma być również rozwiązaniem opartym o diody, jednak montowane mają być one na tylnej obudowie urządzenia, wokół głównej kamery. Zamiast jednej, możemy się spodziewać całego układu. O ile mechanizm wiązania go z powiadomieniami będzie taki sam jak w przypadku tradycyjnego zastosowania LED (różnicowanie na podstawie kolorów), tak końcowy efekt będzie ładniejszy – leżące na płaszczyźnie urządzenie będzie podświetlane od dołu łagodną, „neonową” poświatą.

Funkcja Smart Glow nie będzie się jednak ograniczać jedynie do powiadamiania użytkownika – ma ona znaleźć zastosowania w uwielbianych przez wielu selfie. Samsung chce bowiem, by możliwe było równie wygodne robienie samolubek za pomocą tylnej kamery, co przedniej. Oczywistym problemem w tym przypadku jest kadrowanie.

Podświetlenie obręczy wokół aparatu miałoby posłużyć zasygnalizowaniu, że twarz użytkownika znajduje się w centrum kadru – wówczas Smart Glow zmieni kolor. Według nieoficjalnych informacji, Smart Glow ma w pierwszej kolejności trafić do przeznaczonego na azjatyckie rynki smartfonu Galaxy J2. Na razie jednak koreański producent nie potwierdził żadnych informacji o pracach nad SmartGlow.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama