Żegnamy się z plastikiem, smartfony Samsunga znane będą ze smukłości i metalu

Żegnamy się z plastikiem, smartfony Samsunga znane będą ze smukłości i metalu
16.03.2015 12:06
Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy Alpha

Samsung chce ostatecznie rozstać się z opinią firmy produkującej smartfony wykonane z plastiku. Patrząc na ostatnie modele, prezentujące nowe podejście do jakości wykonania, można stwierdzić, że to właśnie południowokoreańska firma niebawem będzie rozpoznawalna jako ta, która tworzy smartfony słynące z użytych dobrych materiałów i godnego uwagi designu.

Do niedawna, nawet drogie, flagowe smartfony produkowane przez Samsunga kojarzyły się z plastikiem. Nie twierdzimy, że jednym słusznym materiałem jest aluminium, bo tak nie jest, tworzywo sztuczne ma mnóstwo zalet. Jednak plastik stosowany w urządzeniach południowokoreańskiej firmy często nie zachwycał, był błyszczący, szybko pojawiały się na nim pierwsze niewielkie ślady użytkowania i trzeba to przyznać, prezentował się trochę tandetnie. Takie podejście do używanych materiałów nie mogło trwać wiecznie, zwłaszcza przy silnej konkurencji.

Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy Alpha

Pierwsze zmiany mogliśmy zobaczyć w flagowym Galaxy S5, w którym plastikowe, błyszczące „plecy” znane z poprzednich generacji zostały zastąpione przez tworzywo sztuczne o fakturze gumy, które dobrze opiera się zarysowaniom. Elementem, który niestety pozostał były srebrne ramki. Krawędzie tylko miały wyglądać jakby były wykonane z metalu, a tak naprawdę były one plastikowe. Użytkownicy smartfonów Samsunga szybko przekonywali się, że srebrna warstwa potrafi szybko schodzić z rogów. W związku z tym kolejnym podjętym przez Koreańczyków krokiem, ku poprawieniu jakości wykonania było zastosowanie prawdziwego aluminium na krawędziach.

Dobrym przykładem pokazującym nowe podejście Samsunga do jakości wykonania jest model Galaxy Alpha. Ten smartfon trafił do nas na testy, okazał się być urządzeniem naprawdę bardzo dobrze wykonanym. Dostaliśmy metalowe ramki, a także „plecy” wykonane z tworzywa sztucznego. Niektórzy mogą być niezadowoleni, że na tyle nie znalazło się również aluminium. Jednak nie potrzebnie, zastosowany przez Samsunga materiał jest wytrzymały, a także przyjemniejszy w dotyku od chłodnego metalu. Dodatkowo stawia niewielki opór, a więc prawdopodobieństwo wyślizgnięcia się z dłoni jest mniejsze.

Galaxy Alpha można uznać za smartfon, który pokazał jaką drogą obecnie zamierza podążać Samsung. Potwierdzeniem nowego podejścia jest seria Galaxy A, model Galaxy A5, którego mieliśmy przyjemność testować oprócz ramek, posiada również metalowe plecy i jest jednym z najlepiej wykonanych smartfonów ze średniej półki cenowej. Nie należy zapominać o niedawno oficjalnie zaprezentowanych dwóch nowych flagowcach – Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge z tyłem chronionym przez szkoło Gorilla Glass 4.

Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy A5

Samsung nie zamierza ograniczać się tylko do drogich, flagowych urządzeń czy specjalnych serii. Lepsze materiały mają być używane również w innych modelach. Shin Jong Kyuna, jeden z dyrektorów generalnych południowokoreańskiej firmy stwierdził, że oferta dostępnych urządzeń rozszerzy się o więcej modeli cechujących się dobrą jakością wykonania. Metalowe i smukłe obudowy, a także świetne wyświetlacze mają nie być domeną wyłącznie topowych smartfonów. Na właśnie taką informację czekało sporo osób. Samsung jest największych producentów smartfonów z Androidem, na urządzenia tej firmy decyduje się naprawdę dużo osób. Popularnością cieszą się również tańsze modele, nie wszyscy potrzebują flagowców i nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. W związku z tym bogatsza oferta tańszych dobrze wykonanych smartfonów powinna przyciągnąć nowych klientów.

My z niecierpliwością czekamy na nowe smartfony Samsunga. Zwłaszcza, że Koreańczycy wypuszczając na rynek modele Galaxy A3 i A5 udowodnili, że bardzo dobra jakość wykonania nie musi być przeznaczona tylko dla górnej półki cenowej. Więcej dobrze wykonanych urządzeń pozwoliłoby firmie ostatecznie odciąć się od nadal krążących opinii o „plastikowych” smartfonach. Jeśli właśnie taki ma być nowy Samsung, to my jesteśmy jak najbardziej na tak.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)