r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Smartfony z Windows Phone przyciągnęły trolla patentowego

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Los smartfonów z mobilnym Windowsem jest już przesądzony, ale to nie koniec kłopotów Microsoftu z nietrafionym pomysłem. Jedno z rozwiązań przyciągnęło trolla patentowego. Do sądu wpłynął pozew, na podstawie którego Lumie 950 i 950 XL rzekomo naruszają patenty innej firmy.

Pozew złożyła firma Lemaire Illumination Technologies LLC, należąca do amerykańskiego wynalazcy i posiadająca w sumie 12 patentów związanych z LED-ami i oświetleniem. W kwietniu firma pozwała LG o lampę błyskową LED, dopasowującą się do oświetlenia fotografowanej sceny, montowaną w smartfonach LG G3 i G4. W przypadku Microsoftu chodzi o bardzo podobny mechanizm.

Według pozwu firma twierdzi, że wspomniane Lumie naruszają jej patenty związane z LED-ami, w tym to, jak są wykorzystywane do manipulowania kolorami. Chodzi o mechanizm, który pozwala uruchomić jeden z trzech LED-ów podczas robienia zdjęcia i odpowiedniego doświetlenia sceny. LED-y RGM automatycznie dopasowują barwę światła do otoczenia, co daje bardziej naturalne efekty na zdjęciach.

r   e   k   l   a   m   a

Na razie nie znamy szczegółów sprawy, ale biorąc pod uwagę, jak bez echa przeszedł bardzo podobny pozew przeciwko LG, Microsoft nie ma czym się martwić.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.