Nowe smartfony z Windows Phone 8.1 będą sterowane gestami

Nowe smartfony z Windows Phone 8.1 będą sterowane gestami

14.11.2013 18:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Eveleaks, który jak zawsze ujawnia najciekawsze przecieki, zakomunikował na Twitterze o nowych urządzeniach z Windows Phone. Dwa smartfony noszą nazwy kodowe Moneypenny and Goldfinger. Najważniejszą informacją jest jednak to, iż będą one już działać pod kontrola najświeższej wersji systemu — 8.1. Co więcej, jak informuje The Verge, jedną z nowości ma być także sterowanie funkcjami urządzenia za pomocą gestów (niekoniecznie dotykowych).

Obraz

O zmianach w Windows Phone 8.1 nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, jednakże sama informacja rokuje na szybkie zaprezentowanie nowych modeli (Mobile World Congress 2014?). Ciekawie zapowiada się również sterowanie za pomocą gestów — „3D Touch”. Taka funkcja przypominać może to, co oferuje Samsung w swoich topowych modelach — możliwość wykonania niektórych zadań bez dotykania ekranu. Dla Nokii także nie jest to jednak temat nowy. Aktualizacja Amber wprowadziła do Lumii możliwość aktywacji ekranu blokady poprzez ruch ręką nad wyświetlaczem. Nie wiadomo niestety, czy „3D Touch” dostępne będzie dla pozostałych modeli z Windows Phone. Nadal nie wiemy także nic nowego w sprawie zasad aktualizacji systemu do wersji 8.1.

Obraz

Przecieki o Windows Phone 8.1 zaczynają podgrzewać atmosferę wokół nowej wersji sytemu. Microsoft i Nokia starają się pokazać swoje smartfony, jako urządzenia z technologiami z najwyższej półki. Samo sterowanie gestami wydaje się ciekawym rozwiązaniem. „3D Touch”, prócz funkcji podobnych do tych, jakie oferują urządzenia Samsunga, może wprowadzić także całkowicie bezdotykową obsługę smartfonów. Wiąże się to jednoznacznie z informacjami, które mówiły o usunięciu przycisku „wstecz” z urządzeń z Windows Phone 8.1. Przyszłe miesiące zapowiadają się niezmiernie ciekawie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)