SnoopSnitch SnoopSnitch 2.0.11

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

SnoopSnitch to aplikacja na urządzenia z systemem Android, która służy do wykrywania ataków na smartfon prowadzonych na przykład przez fałszywe stacje bazowe telefonii komórkowej. Aby uruchomić program, należy posiadać zrootowane urządzenie z chipsetem Qualcomm. To warunki konieczne, bez ich spełnienia aplikacja nie zadziała. SnoopSnitch może nie zadziałać także na smartfonach z custom ROM-em, np. tych od CyanogenMod.

Program pozwala wykryć, czy dana sieć komórkowa jest odpowiednia zabezpieczona czy też korzystanie z niej stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa danych w smartfonie. SnoopSnitch służy też do monitorowania ataków na urządzenie prowadzonych przy użyciu fałszywych stacji bazowych sieci komórkowej (IMSI Catcher) oraz przypadków nieautoryzowanego śledzenia urządzenia i jego użytkownika – także za sprawą ataków wykorzystujących błędy w protokołach SS7.

Aplikacja bazuje na informacjach udostępnianych przez jej użytkowników. Wysyłając je z własnego urządzenia, za każdym razem należy wyrazić na to zgodę, a przesyłane dane są zaszyfrowane.

Program SnoopSnitch to projekt open source'owy. Jego kod źródłowy i warunki wykorzystania są dostępne tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!