CES 2014: Co tam słychać u Samsunga? W telegraficznym skrócie

Właśnie skończyła się konferencja firmy Samsung. Co nowego zaprezentowano? Coś zaskoczyło?

Samsung Smart Home

Będzie można dzwonić z lodówki!
To mnie zaskoczyło.
Ogólnie pomysł nie jest nowy, jeśli chodzi o Mądry Dom, ale w tej chwili to nadal przyszłość niż teraźniejszość. Pozycja jaką ma firma Samsung na pewno pozwoli tej technologii szybciej się rozwijać i trafić do większej ilości domów.

UHD

Ultra High Deinition. Super ostry obraz, na największym dostępnym w sprzedaży telewizorze. Naprawdę DUŻYM i krzywym. No, zakrzywionym, dokładnie.
Są też proste, tzn. płaskie. Od 50 do 110 cali.

Oczywiście przy okazji dowiadujemy się, że Samsung to najlepsza i w ogóle naj we wszystkim firma jeśli chodzi o tą technologię. :P
Skoro jest się czym chwalić to czemu o tym nie wspomnieć. Zobaczymy co na to LG...

UHD Kit

Czyli podobne ustrojstwo do Evolution Kit. Teraz będzie można dorobić sobie U do swojego HD.

Michael Bay

Coś poszło nie tak :( Znany reżyser nie poradził sobie z wystąpieniem publicznym. Szkoda. Its Vegas live show, folks - załagodził sprawę prowadzący tą część konferencji.

Zakrzywialny telewizor!

ZASKOCZENIE! Naciskasz przycisk na pilocie i telewizor z płaskiego robi się, dosłownie, zakrzywiony. Niezwykłe i zaskakujące ale czy faktycznie praktyczne? Nawet nie myślę o cenie...

[Aktualizacja]

I tu Samsung ponownie przegrywa z LG! Wpierw zadało cios swoim udanym prototypem, który wszedł do produkcji - LG Flex. Teraz 77 calowy TV w technologii OLED(!) zakrzywiający się na żądanie, który wygląda znacznie lepiej niż 85 calowy prototyp Samsunga.
W temacie krzywych ekranów - LG:Samsung 2:0.

Dział AGD

Bardziej lodówkowe lodówki i zmywarkowe zmywarki, czyli seria Smart Collection. Na scenie szefowie kuchni z kilkoma gwiazdkami Michelin. Dla geeka to czarna magia :D
Pozwólcie więc, że tego tematu nie rozwinę.

PROdukty

Galaxy Note PRO 12.2

Magazine UX. To nie nowy TouchWiz ale pomysł ciekawy. Rozmiar 12.2 cala pozwola na lepsze wykorzystanie przestrzeni ekranu. Do tego dochodzi tryb 4 okien.
Remote PC w zestawie, ale bez szczegółów (2 lata za darmo). Stary-nowy S-Pen i pełna wersja Sketchbook Pro. Pełnowymiarowa klawiatura ekranowa.

Wszystko napędzane przez czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 2.3GHz i 3GB ram. Rozdzielczość ekranu 2560 x 1600 WQXGA. Zarządza tym Android 4.4 KitKat. Z nowości mamy też nowy moduł Wi-Fi ac MIMO. Możliwość pobierania w trybie Combo LTE/3G/4G+Wi-Fi. Ponad 10 godzin na baterii 9500mAh i tylko 750g. Nieźle.

Oprócz tego zobaczyliśmy Note PRO 12.2 w wersji bez S-Pen oraz tablety Tab PRO 8.4 i 10.1. Także leciutkie.

Foto

Szybciutko zaprezentowano NX30 oraz nowy Galaxy Camera.

Jak dla mnie zabrakło informacji o następcy Gear czy nowym Smart Remote. Targi trwają jednak jeszcze kilka dni więc mamy na to czas...

____________________________________________________________________________

Na deser

Wygląda na to, że tryb Magazine UX agregujący najważnieszje dla użytkownika informacje na głównym ekranie będzie głównym elementem nowej wersji TouchWiz.

Wygląd odświeżonej wersji nakładki na Androida prezentuje, jak zwykle niezawodny evleaks.