Blog (8)
Komentarze (8)
Recenzje (0)
@gumikMSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport wjeżdża cały na… szaro

MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport wjeżdża cały na… szaro

04.08.2023 11:41, aktualizacja: 08.08.2023 22:46

Co może mieć wspólnego laptop z samochodami? Oczywiście obok podłączania się do elektroniki auta, zmian w ustawieniach czy poprzez oglądanie kolejnych Szybkich i Wściekłych na ekranie laptopa? Jak blisko może być laptop ze sportami motorowymi pokazał właśnie MSI we współpracy z Mercedes-AMG. Miałem okazję na zaproszenie MSI uczestniczyć w prezentacji nowego sprzętu - i szczerze mogę powiedzieć, że jestem pod wrażenie,

Zapowiedziany bowiem jeszcze na CES 2023 laptop gamingowy MSI Stealth 16, który powstał we współpracy z Mercedes-AMG jest już dostępny i jest to potężna maszyna!

2414155

AMG znaczy wydajność!

Znamy już cenę 15 399 zł - więc tanio nie jest, ale ma to sens, zważywszy na to, co skrywa w środku. Do dyspozycji otrzymujemy bowiem najnowszy procesor Intel Core 13. generacji serii H (w tym wypadku Core i9-13900H), 32 GB szybkiej pamięci RAM DDR5-5200, dysk SSD M.2 PCIe 4.0 NVMe o pojemności 2 TB i oczywiście to, na czym graczom powinno zależeć najbardziej – kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4070. Maszyna nada się zatem zarówno dla graczy, ale też twórców - grafiki, muzyki, filmów. Przyznajcie, że na poziomie "silnika" jest naprawdę ok.

2414158

Jakość premium w zasięgu ręki

To co ma ta maszyna w środku, jej “silnik” to jedno, ale taka współpraca MSI z AMG musi mieć styl, wygląd. Mercedes AMG słynie z jakości premium i nie inaczej mogło być w tym przypadku, mamy bowiem magnezowo-aluminiowa obudowę, która ukrywa wydajne podzespoły oraz 16-calowy ekran OLED o rozdzielczości aż 3840 x 2160 pikseli. Całość nadaje się zatem prawie idealnie do grania (prawie, bo przecież ktoś woli grać na większym ekranie), w jakości HDR, ale również do tworzenie grafiki, nie byle jakiej, ale na najwyższym poziomie przy użyciu ekosystemu NVIDIA Studio.
Do tego dochodzą smaczki, dodatki – takie jak stylizowany przycisk startu, delikatne podświetlenia czy dodatki dostępne w limitowanym zestawie – od myszki, przed podkładkę, pendrive, opaski do spinania kabli po etui. Wszystko stylizowane w duchu AMG – miłośnicy motoryzacji będą zadowoleni.

2414161

Zapierający dech w piersi dźwięk

AMG to sport motorowy i usportowione samochody drogowe, a każdy kto bywa na torach wie, że tu dźwięk robi robotę. Silniki V8 nie biorą jeńców, na wydarzeniu miałem okazję sprawdzić kilka tych maszyn i powiem szczerze - nadal to mruczenie silnika mi siedzi w uszach i w całym ciele. I tak, jak w przypadku wypasionych Mercedesów i systemu audio Burmester, MSI zdecydowało się wyposażyć laptopa wyłącznie w najlepsze przetworniki składające się na system Dynaudio. Cztery woofery i dwa głośniki wysokotonowe to nowa jakość dźwięku w laptopach.

2414164

Bezkompromisowy układ chłodzenia i osiągi

AMG to wieloletnie doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych maszyn. Każda z nich musi być odpowiednio chłodzona i w ten sam sposób do problemu podeszli ludzie z MSI. W przypadku Stealth 16 Mercedes-AMG, użyto systemu Cooler Boost 5, na który składa się aż sześć wydajnych ciepłowodów i dwa wentylatory. Jeśli gracie, lub tworzycie na laptopach, to wiecie, że słabe chłodzenie może całkowicie zniszczyć doznania i osiągi - tu MSI i AMG dostarczają system chłodzenia, który zapewni doznania na najwyższym poziomie. 

2414167

Detale mają znaczenie

Nikt nie może odmówić samochodom Mercedes-AMG funkcjonalności, więc nie jest dziwne, że w Laptopie sygnowanym właśnie tą marką pojawiają się takie rzeczy, jak nowoczesna łączność bezprzewodowa Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3 oraz przewodowa pokroju Thunderbolt 4 z funkcją Power Delivery. Nie zabrakło też bardziej tradycyjnych, aczkolwiek nadal nowoczesnych portów USB 3.2 Gen 2 typu A oraz USB-C 3.2 Gen 2 z Power Delivery. Obraz natomiast prześlemy za pośrednictwem HDMI 2.1, a z internetem połączymy się przy użyciu RJ-45 LAN.

191649
191654
191645
191647
191652

Współpraca MSI i Mercedes-AMG

Jak widać owocem współpracy nie jest byle jaki laptop. To prawdziwa maszyna, którą można wykorzystać zarówno do gier wideo, jak i tworzenia zaawansowanych projektów graficznych 2D/3D. Laptop – jak już wspomnieliśmy – wyceniony został na 15 399 zł i dostępny do kupienia jest w sklepie x-kom już dziś. Pamiętajcie też, że sprzęt ten można zakupić w pakiecie z limitowanym zestawem, w skład którego wchodzą pendrive, etui, mysz i podkładka, pocztówka, pudełko oraz opaska do spinania kabli. Całe wyposażenie jest sygnowane marką Mercedes-AMG.

2414181
Sprzęt
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)