Sony sprzedało już 4,2 miliona PS4, strumieniowanie gier z PlayStation Now w USA latem

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Valve zdążyła pośmiać się z 3 milionów sprzedanych Xboksów One i Sony także zdecydowało się pochwalić aktualnym wynikiem PlayStation 4. Od 15 listopada zeszłego roku, czyli premiery w Ameryce, na całym świecie rozeszło się przeszło 4,2 miliona sztuk urządzenia. Sprzedano do tego prawie 10 milionów gier na system, a w tym samym czasie znacznie wzrosło też (Sony mówi nawet o okolicach 90%) zainteresowanie abonamentem PS Plus. Co nie dziwi, bo wymagany jest on przecież do zabawy online.

Ujawniono przy okazji przybliżony termin uruchomienia w Stanach Zjednoczonych usługi strumieniowania gier z chmury, oficjalnie nazywanej teraz PlayStation Now. Beta ruszy jeszcze w styczniu, zaś już latem wielbiciele platform ze znaczkiem PS będą mogli przesyłać sobie na PS3 oraz PS4 gry z PlayStation 3. Wkrótce potem dostaną dostęp do biblioteki tytułów z PSOne oraz PS2, które po łączach spłyną również na przenośną Vitę, a później inne niż konsole urządzenia, w tym tegoroczne telewizory Bravia. W dalszej kolejności Sony chce trafić z usługą do możliwie najszerszej liczby sprzętów, tak jak firma deklarowała jakiś czas temu. PS Now zakłada wypożyczanie pojedynczych gier za opłatą, jak też dostęp do cyfrowych kolekcji w ramach abonamentu, jeśli ktoś woli tak.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi