reklama

Sony wciąż pokutuje za włamanie do PlayStation Network

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wydawałoby się, że echa głośnego włamania do PlayStation Network z 2011 roku już przebrzmiały, ale Sony dalej nie może jednak spokojnie spać. Brytyjskie Biuro Informacji Publicznej (ICO) za dopuszczenie do wycieku danych użytkowników usługi nałożyło na firmę karę w wysokości 250 tysięcy funtów. Zamiast zapłacić tę relatywnie skromną sumę, Sony będzie się oczywiście odwoływać. Utrzymuje, że karę zasądzono niesprawiedliwie.

Jeżeli jest się odpowiedzialnym za informacje o tak wielu kartach płatniczych i szczegółach logowania to bezpieczeństwo tych danych musi być najwyższym priorytetem. W tym przypadku tak po prostu nie było, a kiedy wzięto na cel bazę danych — chociaż chodziło o akcję przestępczą — zastosowane zabezpieczenia po prostu nie wystarczyły — uzasadnia decyzję zastępca rzecznika ICO David Smith. Dodaje, że firma taka jak Sony dysponuje specjalistyczną wiedzą, więc nie ulega wątpliwości, że była w stanie lepiej przyłożyć się do kwestii zabezpieczeń.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii