r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sony zapowiada przywrócenie dostępu do PlayStation Network

Strona główna Aktualności

O autorze

Sony ogłosił, że w ciągu tygodnia zacznie przywracać dostęp do części usług w ramach PlayStation Network.

Tydzień temu informowaliśmy, że nastąpiło włamanie do sieci PlayStation Network, a co więcej, doszło do wycieku wrażliwych danych należących do niej użytkowników. Sony, jak zapewnia, ciężko pracuje nad przywróceniem zablokowanych funkcji - niektóre z nich dostępne będą jeszcze w tym tygodniu. Firma przede wszystkim skupi się na dostępie do kont i zakupionych produktów, a także rozgrywek online. Pozostałe usługi zostaną przywrócone w ciągu miesiąca. W ramach rekompensaty za poniesione szkody, Sony oferuje dostęp do PlayStation Plus i Qriocity Unlimited za darmo. Poinformowano też, że zabezpieczenia sieci zostaną znacznie rozszerzone. Wszystko po to, aby uniknąć kolejnych ataków.

Jak dotąd nie potwierdziły się pogłoski o kradzieży danych kart kredytowych. Z kont użytkowników PlayStation Network zniknęły natomiast inne informacje - dane osobowe, adresy e-mail czy loginy i hasła. Jak powiedział Kaz Hirai z Sony, firma współpracuje z FBI w sprawie ataku na jej sieć. Warto jednak zapytać, na ile sama spółka odpowiada za niedawną katastrofę? Według niepotwierdzonych informacji Sony mógł korzystać z przestarzałych serwerów Apache, do których łatwo było uzyskać dostęp. Do sądu w Kalifornii już trafił pozew przeciwko firmie za niedostateczną ochronę prywatnych danych użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.