Spopularyzować KDE

Strona główna Aktualności

O autorze

Twórcy KDE, jednego z najpopularniejszych menedżerów graficznych dla systemu Linux, najwyraźniej pozazdrościli Firefoxowi popularności, osiągniętej dzięki szeroko zakrojonej akcji promocyjnej prowadzonej pod szyldem SpreadFirefox ("rozprzestrzenić Firefoksa"). Wzorując się na nazwie kampanii przeglądarki uruchomili stronę o nazwie SpreadKDE, jednak jak na razie na tym kończą się podobieństwa.

Akcja popularyzacji KDE dopiero raczkuje, strona, która w założeniu ma być centrum promocji pakietu jest na razie tylko spisem pobożnych planów i życzeń. Założenia są ciekawe, twórcy chcą stworzyć miejsce integrujące użytkowników i programistów, dostarczyć materiałów służących promocji i popularyzacji KDE. Miejmy nadzieje, że autorzy nie stracą zapału i wkrótce powstanie strona, która faktycznie przyczyni się do popularyzacji KDE i Linuksa, choć jak na razie nie wygląda na to, aby akcja mogła uzyskać rozmach chociażby zbliżony do promocji Firefoksa, zdobywającego coraz większe udziały na rynku.

Przy okazji warto wspomnieć, że właśnie wydano nową wersję menedżera, oznaczoną numerem 3.5.1, szczegółowe informacje uzyskać można na stronie twórców. Pakiety do poszczególnych dystrybucji wkrótce powinny być dostępne.

© dobreprogramy
s