Star Wars: X-Wing Alliance

Strona główna Windows Gry Symulatory
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gwiezdne wojny były niejednokrotnie przedstawiane w grach z punktu widzenia pilota. Klasyczne pozycje symulacyjne, takie jak X-Wing czy TIE Fighter, po latach doczekały się kilku kontynuacji. Star Wars: X-Wing Alliance to działająca już pod nowoczesnym systemem Windows odsłona popularnej podmarki produktów. Tak jak poprzednie części serii, zabiera nas ona w kosmos, byśmy walczyli. Przyda się pad lub joystick.

Tytuł został swojego czasu bardzo doceniony za oprawę audiowizualną. Jednostki bojowe dotąd znane tylko z filmów, da się obejrzeć w 3D od środka. Mamy do czynienia ze starciami trójwymiarowych statków, a także stacjami kosmicznymi, które można podziwiać z każdej strony. Bohaterom podłożono głosy, a udźwiękowienie walk też naturalnie robi świetne wrażenie. Nawet po latach grafika jest czytelna i przejrzysta.

Gra oferuje wątek fabularny, gdzie wcielamy się w rolę młodego kosmicznego kupca. W zgodzie z tytułem produkcji, stanie on w pewnym momencie jednak po stronie przymierza, aby wykonywać dla niego kolejne misje. Co ciekawe, w X-Wing Alliance pojawiają się ogromne jednostki, które trzeba obsługiwać w kilka osób. Wielce urozmaica to standardowy model siedzenia w ciasnym kokpicie w pojedynkę.

Ograniczenia wersji demo

Wersja testowa oferuje misję polegającą na odbiciu głowic bojowych dla rebeliantów. Daje ona dość duży wgląd w mechanikę rozgrywki, ucząc podstawowych komend.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!