r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

StartForDesktop 1.0.1.1288

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

StartForDesktop to niewielkie narzędzie, które przywraca klasyczne menu Start na pasku zadań w systemie operacyjnym Windows 8.

Oferuje ono listę dostępnych aplikacji, funkcję wyszukiwarki z możliwością uruchamiania programów, odniesienia do najważniejszych obszarów systemu (profil użytkownika, panel sterowania, wiersz poleceń) oraz opcji zamykania środowiska itp. StartForDesktop opcjonalnie uruchamiany może być wraz z Windowsem 8.

Aby móc korzystać z menu Start należy tuż po zainstalowaniu przypiąć narzędzie do paska zadań.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #13 16.01.2015 22:55

Dość długo używałem tego programu, jednakże jak dla mnie to autor zaczął trochę za dużo kombinować z nowymi funkcjonalnościami, a ja szukałem prostego menu start które wróci.

Jednakże polecam program, bo spełnia swoje podstawowe zadanie wyśmielicie.

Autor edytował komentarz.
maciejosik1   2 #12 05.03.2014 20:27

Jest już wersja 1.0.1, skoro linki kierują do zewnętrznej strony - pasowało by wiedzieć co jest na tej stronie.

  #11 05.01.2014 14:39

@szkuner (niezalogowany): a ja uważam, że jestem panem swojego komputera i sam chcę decydować o wszystkim! o tym jak będzie wyglądało menu itp. i zastanawia mnie DLACZEGO! przy pierwszym uruchomieniu systemu windows 8 się nie pyta mnie jakie chcę mieć menu Czy to takie trudne!

  #10 25.11.2012 20:17

Najbardziej konfiguralny jest jednak Start8 firmy Stardock.

  #9 25.11.2012 19:29

Uważam ,że wygląd i funkcjonalność nowego wyglądu start w
win.8 jest lepsza i bardziej przejrzysta niż w Win.7.
Wystarczy kilka minut aby dostosować do swoich potrzeb.
Każda nowość niesie pewne obawy ale nie trzeba jej się bać.

  #8 25.11.2012 13:33

Witam, w pierwszych minutach korzystanie z Win8 było szokujące, ale po kilkunastu minutach było zdecydowanie lepiej. Teraz już nie myślę o żadnej zmianie. Można się łatwo przyzwyczaić do nowego.

sgj   12 #7 25.11.2012 00:52

Jakby co to aktualna beta 0.8.8, która jest tu zlinkowana pracuje w trybie ekranu przypiętych aplikacji. Jako że domyślnie żadne przypięte nie są jest pusty biały ekran, na który można wrzucać pliki metodą przeciągnij/upuść.

Autor edytował komentarz.
Karol10081983   4 #6 24.11.2012 23:35

@onie; boletz
Jeśli nie macie ochoty korzystać z programów typu StartForDesktop, to nie korzystajcie z nich, ale nie narzucajcie się innym z takim samym krojem i kolorem "sweterka" jakie nosicie.

Autor edytował komentarz.
  #5 24.11.2012 22:00

@boletz (niezalogowany)
80% ludzi mających dostęp do internetu (takie dane wygrzebałem na szybko W7+Vista+XP czyli koło 1.6 miliarda http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp) ma według ciebie złe nawyki :). Takie programy nie tyle mają słuszne prawo, ale nawet powinny powstawać i dawać użytkownikom swobodny wybór.

@onie (niezalogowany) zgodzę się, że da się żyć bez menu start, ale dlaczego ktoś każe mi chodzić pieszo, skoro nauczyłem się już jeździć na rowerze i dobrze mi o wychodzi. Teraz jak przychodzi ktoś starszy (nie mówię tu o 70 latku, ale przykład z życia wzięty osoba 40 lat która już ma parę lat pracy na PC i doświadczenia za sobą) to pół dnia traci na szukaniu na aplikacji Desktop programów, których i tak nie jest w stanie z niej odpalić bez skrótu. Nikt normalny nie umieszcza na pulpicie skrótów do 100% zainstalowanych aplikacji bo się robi burdel na kółkach. Nie wspominając o tym że jak się okazuje nowe UI wybitnie nie jest "user friendly" bo nie robi tego czego większość użytkowników od niej oczekuje (tu się spece w MS nie popisali). A aplikacje tego typu (StartForDesktop 0.8.4 Beta ) pozwalają szybko przywrócić utraconą produktywność.

qpa   2 #4 24.11.2012 21:05

Bardzo przyjemny programik. Swietnie, ze powstal - na pewno przyda sie wielu osobom.
Mimo marketingowego belkotu microsoftu oraz jego klakierow (jak widac w ponizszych komentarzach) ludzie sami doskonale wiedza co jest dla nich najlepsze i najwygodniejsze.
Nie potrzebuja aby M$ ich oswiecil co teraz bedzie dla nich najlepsze i jak uzywac komputera.
Sam osobiscie przyzwyczailem sie juz do durnego ekranu start, ktorego jedynym celem jest oswojenie ciemnych mas z interfejsem telefonowym i przez to zwiekszenie ich sprzedazy, ale uwazam, ze jest duzo gorszy i mniej wygodny od menu start.
Win8 to jak samochod z kierownica pod tylkiem. Aby skrecic pokrec tylkiem.

  #3 24.11.2012 20:12

Owszem, zgadzam się, takie dodatki wprowadzają tylko niepotrzebne zamieszanie. Jednak prawdą jest też, ze menu Start zostało usunięte zbyt pochopnie. O wiele więcej czasu potrzebuję na odnalezienie programów, które używam sporadycznie (np. Narzędzie Wycinania), a szukanie ich jest mało naturalne. Aplikacje w modern UI są ułożone na listach poziomych, a nie pionowych, które są bardziej czytelne i z których wygodniej się korzysta.

  #2 24.11.2012 18:19

Tego typu programy nigdy nie powinny powstać. Zachęcają użytkowników do pozostawania przy złych nawykach. Zamiast uproszczać życie pełnią funkcję zachowawczą. Nie po to wydano kilkanaście milionów $ na badania telemetryczne, żeby teraz śmiecić naprawdę dobrze zaprojektowany system takim czymś.

To tak jakby w samochodzie odrzucać wspomaganie kierownicy. Argumentacja że użytkownikowi nie podoba się nowe podejście jest idiotyczne i bezpodstawne. Właśnie ta zasada blokuje wszelaki postęp i zmianę. Wystarczy 15 min i zdroworozsądkowa logika aby zaakceptować ekran start zamiast klasycznego menu start i dotrzeć jego niesamowite zalety.

  #1 24.11.2012 17:05

Konserwatyści atakują. Menu start nie jest potrzebne - Wszyscy ostatnio używają go tylko do wyszukiwania plików. Programy włączamy zawsze z ikonek pulpitu lub z paska szybkiego uruchamiania. Funkcja wyszukiwania została przeniesiona do charms bar po prawej stronie ekranu, a jak chcemy mieć wielkie skróty do często używanych programów, tak jak w dawnym menu start, klikamy start na klawiaturze i mamy jeszcze lepszy zamiennik. I do tabletów i do PC, do myszki też się sprawdza. A IE10 jest w teście renderowania stron robionym przez google (WebPageTest) szybszy o 2 sekundy od chrome jak chodzi o czas wczytywania stron.(!)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.