Stepok Raw Importer Stepok Raw Importer 2.8

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Stepok Raw Importer to darmowe narzędzie graficzne przeznaczone do importu, podstawowej obróbki i konwersji fotografii zapisanych w surowym formacie RAW. Bazuje ono na komponencie DCRAW i umożliwia kompleksowe zarządzanie zdjęciami, począwszy od ich zgrania z aparatu, aż do zapisania na dysku jako pliki JPEG.

Narzędzie pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje wszystkie niezbędne funkcje, jakich oczekiwać może początkujący fotograf od aplikacji tego typu. Stepok Raw Importer umożliwia użytkownikowi wygodny import surowych zdjęć (pliki RAW) z aparatu cyfrowego, ich podstawową obróbkę oraz eksport do plików JPG. Jeśli chodzi o edycję pobranych z urządzenia plików graficznych możliwe jest niestety w większości przypadków korzystanie jedynie z "autoulepszaczy", które korygują m.in. ekspozycję, balans bieli itp. Nie zbrakło również opcji wyostrzania i rozmazywania zdjęć.

To jednak nie koniec możliwości edycyjnych, jakie oferowane są z poziomu tego małego narzędzia. W ręce użytkownika trafiają opcje zaznaczania, kadrowania, a także bardziej zaawansowane mechanizmy warstw oraz masek. Stepok Raw Importer obsługuje pliki RAW tworzone przez aparaty takich producentów jak Canon (CR2, CRW), Kodak (DCR), Konica Minolta (MRW), Nikon (NEF), Olympus (ORF), Fujifilm (RAF), Sony (SRF), Leica, Contax, Casio oraz format Adobe Digital Negative (DNG). Narzędzie potrafi pracować w trybie wsadowym, ułatwiającym obróbkę większej ilości plików.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!