Stre.am - Stream Live Video Stre.am - Stream Live Video

Strona główna Android Grafika i fotografia Nagrywanie wideo
Pobierz program
lub zeskanuj:

Stre.am - Stream Live Video to aplikacja, za pomocą której używając kamery w smartfonie można prowadzić transmisje na żywo lub kręcić krótkie klipy, a następnie dzielić się nimi w mediach społecznościowych oraz z członkami społeczności Stre.am.

Pierwszym krokiem do korzystania z aplikacji będzie założenie konta. W tym celu możemy sięgnąć po konto na Twitterze, Facebooku lub Google. Następnie należy zweryfikować swój wiek, bo - jak zastrzegają twórcy usługi - filmy w niej publikowane nie zawsze mogą być odpowiednie dla dzieci. Bez konta możemy jedynie przeglądać filmy i klipy udostępnione przez innych użytkowników Stre.am.

Kluczową funkcją aplikacji jest możliwość nagrywania filmów. Do tego celu użyjemy przedniej lub tylnej kamery urządzenia, a na smartfonach z Androidem 5.0 lub nowszym można też tworzyć materiały bezpośrednio z gier, w które gramy i tworzyć np. wideoporadniki. Nagrania możemy prowadzić w czasie rzeczywistym, udostępniając stream wideo publicznie, nadając mu tytuł i jednocześnie wysyłając post informujący o tym, że jesteśmy na żywo na Twitterze oraz Facebooku. Możliwe jest też kręcenie krótkich, trwających kilkanaście sekund spotów, które później możemy szybko udostępnić w mediach społecznościowych. Ponadto, nagrywane filmy możemy zapisywać w pamięci urządzenia w jakości HD - tutaj zaznaczamy, że jakość nagrania zależy od parametrów technicznych smartfonu lub tabletu. Stre.am to też społeczność, możemy więc dodawać wybrane osoby do grona obserwowanych, a także wysyłać i odbierać wiadomości prywatne od osób, które są w naszej sieci kontaktów.

Ciekawym rozwiązaniem w aplikacji Stre.am jest możliwość podłączenia jej do kamery GoPro Hero 4.0. Wtedy filmy nagrywane via GoPro będzie można automatycznie udostępniać także w Stre.am. Ta opcja dostępna jest jednak tylko na urządzeniach z Androidem 5.0 wzwyż i będzie dostępna po skonfigurowaniu w aplikacji mobilnej GoPro.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!