Strobe - nowy framework od Adobe

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe zaprezentowała na konferencji Streaming Media East 2009 informacje na temat Strobe - frameworka, przeznaczonego do budowania aplikacji multimedialnych.

Strobe jest odpowiedzią Adobe na potrzeby developerów stron www, którzy co raz częściej wykorzystują np. otwarzacze flashowe do dostarczania treści wideo. Ma oferować modułową budowę oraz API, dzięki któremu prostsze i szybsze stanie się tworzenie aplikacji multimedialnych. Warto przy tym zaznaczyć, że firma Adobe nie ma zamiaru pobierać opłat za używanie frameworka.

Strobe będzie obsługiwał wszystkie nowe funkcjonalności, które pojawiły się wraz z premierą Adobe Flash Media Server 3.5, jak na przykład technologię Dynamic Streaming, która pozwala dynamicznie zmieniać jakość przesyłanego video w zależności od dostępnego pasma po stronie użytkownika.

Adobe planuje opublikować Strobe w trzecim kwartale br. Będzie rozpowszechniany wraz z innymi programami Adobe: Adobe Flash CS4 Professional, Flex Builder, Dreamweaver, Contribute, oraz Flash Catalyst.

© dobreprogramy