WordPress 5.0 dogonił konkurencję, wprowadził nowy edytor bloków

WordPress 5.0 dogonił konkurencję, wprowadził nowy edytor bloków

Wordpress 5.0 wydany
Wordpress 5.0 wydany
07.12.2018 17:07

WordPress, jeden z najpopularniejszych systemów CMS i podstawa wielu popularnych stron, został wydany w wersji 5.0 (Bebo). Wprowadzone w tym wydaniu zmiany skupiają się wokół tworzenia stron z bloków, które można dowolnie dopasowywać do swoich potrzeb. Nowym możliwościom towarzyszy wygodny edytor.

Nowy edytor treści jest najważniejszą nowością w tej wersji CMS-a i nieco zmienia sposób tworzenia stron. Według nowej koncepcji, elementy multimedialne strony, treść pisaną i grafiki możemy umieszczać w różnego typu blokach mediów. Sposób wyświetlania każdego z nich można dopasować indywidualnie. Mogą być rozciągnięte na całą szerokość ekranu, jako wąskie, pionowe pasy i wszystkie formy pomiędzy. Oczywiście układ strony będzie dopasowywał się do rozmiaru ekranu, na którym będzie prezentowany.

Introducing WordPress 5.0 "Bebo"

Bloki można przemieszczać niemal dowolnie po stronie, szybko tworząc projekty od podstaw. Utrzymanie istniejących stron zaś jest łatwiejsza dzięki temu, że można bardzo łatwo zmieniać treść w blokach. Tworząc strony na większą skalę z kolei można przygotować sobie zestaw bloków do ponownego wykorzystania. Bloki zachowają style grafik, formatowanie tekstu i wszystkie inne parametry, by utrzymać spójność projektu.

edytor bloków w nowym WordPressie
edytor bloków w nowym WordPressie
bloki, które domyślnie daje nam do dyspozycji Wordpress 5.0
bloki, które domyślnie daje nam do dyspozycji Wordpress 5.0

Ponadto WordPress 5.0 wprowadza nowy domyślny szablon Twenty Nineteen, wykorzystujący możliwości nowego edytora bloków i pokazujący jego mocne strony. A jeśli wolicie zostać przy starym edytorze, możecie go włączyć, korzystając z wtyczki Classic Editor.

WordPressa możecie zaktualizować na swoich serwerach korzystając z wbudowanego mechanizmu. Jeśli zaś rozważacie zmianę CMS-a, wszystkie niezbędne informacje i pliki znajdziecie na stronie projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)