reklama

Studio 2K Marin wkrótce przestanie istnieć?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Odpowiedzialny niegdyś za BioShocka 2, a ostatnimi czasy strzelankę The Bureau: XCOM Declassified zespół 2K Marin ma kłopoty. 2K Games potwierdza redukcję zatrudnionych, co by miało być związane po prostu z restrukturyzacją, a także koncentrowaniem dostępnych zasobów na kolejnych zadaniach, ale nieoficjalnie mówi się, że studio czeka dużo gorszy los. Lada chwila po prostu może przestać ono istnieć.

Jakiś czas temu Rod Fergusson, który po odejściu z Epic Games ujawnił, że otworzy pod banderą 2K nową ekipę deweloperską, zapowiedział rozpoczęcie prac nad ambitnym niesportowym projektem. Jego ludzie mieli działać w tych samych rejonach co 2K Marin, więc niektórzy obawiali się o przyszłość tego zespołu i widać całkiem słusznie. Jak donoszą pewne źródła, część deweloperów proszono wstępnie na rozmowę u Fergussona. Pozostali właśnie potracili posady...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama