Młode studio Artificer współpracuje z wydawcą Good Shepherd Entertainment

Młode studio Artificer współpracuje z wydawcą Good Shepherd Entertainment
10.04.2019 17:54
Młode studio Artificer współpracuje z wydawcą Good Shepherd Entertainment
Młode studio Artificer współpracuje z wydawcą Good Shepherd Entertainment
Redakcja
Redakcja

Niezależny wydawca gier Good Shepherd Entertainment nabył większościowy udział w młodym studiu Artificer z Warszawy. Współpraca zapowiada się obiecująco – Artificera otworzyli kluczowi członkowie zespołu odpowiedzialnego za gry Hard West i Phantom Doctrine.

Artificer jest gotów na duże wyzwania. Jego siłą jest zgrany zespół liczący już ponad 30 osób. Wśród nich są nagradzani weterani branży odpowiedzialni za gry z serii Call of Juarez oraz Dead Island. Syrektor kreatywny Artificera Kacper Szymczak opisuje studio jako miejsce, gdzie wytrawni rzemieślnicy mogą przelać pasję do swojej pracy w projekty, w które wierzą całym sercem, z poszanowaniem równowagi względem życia osobistego. Studio pracuje już nad pierwszą produkcją.

Dla Good Shepherd inwestycja w nowopowstałe studio to spełnienie misji firmy, aby wspierać utalentowane zespoły deweloperskie, jednocześnie wzmacniając swoją pozycję i rozwijając działalność wydawniczą. Firma została założona w 2011 roku w Holandii jako Gambitious, stała się pełnoprawnym wydawcą i platformą finansowania wraz z premierą Train Fever, pierwszej gry wydanej dzięki crowdfundingowi kapitałowemu. Od tego czasu firma sfinansowała i wydała liczne, wielokrotnie nagradzane i oryginalne, gry na wszystkie kluczowe platformy cyfrowe.

Brian Grigsby kierujący Good Shepherd Entertainment jest pod wrażeniem jakości projektów i wyjątkowego talentu polskich deweloperów. Poprzez nawiązanie współpracy z Artificer chce rozszerzyć wieloletnią obecność Good Shepherd Entertainment w regionie. Dla Artificera ważne jest zaś zachowanie niezależności studia.

Nowo utworzone studio zamierza stosować swoją filozofię zrównoważonego i przemyślanego procesu twórczego do wielu gatunków gier. Skupiając się początkowo na pojedynczym, flagowym projekcie, Artificer już teraz bada dodatkowe możliwości kreatywne i biznesowe, by kontynuować budowanie swojego potencjału. Szczegóły pierwszego projektu Artificer zostaną podane w niedalekiej przyszłości, tymczasem Good Shepherd Entertainment ujawni szczegóły swojego najnowszego, kluczowego projektu, na początku maja. Finansowych szczegółów zawartej umowy nie ujawniono.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)