Młode studio Artificer współpracuje z wydawcą Good Shepherd Entertainment

Młode studio Artificer współpracuje z wydawcą Good Shepherd Entertainment
Młode studio Artificer współpracuje z wydawcą Good Shepherd Entertainment
Redakcja

10.04.2019 17:54, aktual.: 24.04.2019 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezależny wydawca gier Good Shepherd Entertainment nabył większościowy udział w młodym studiu Artificer z Warszawy. Współpraca zapowiada się obiecująco – Artificera otworzyli kluczowi członkowie zespołu odpowiedzialnego za gry Hard West i Phantom Doctrine.

Artificer jest gotów na duże wyzwania. Jego siłą jest zgrany zespół liczący już ponad 30 osób. Wśród nich są nagradzani weterani branży odpowiedzialni za gry z serii Call of Juarez oraz Dead Island. Syrektor kreatywny Artificera Kacper Szymczak opisuje studio jako miejsce, gdzie wytrawni rzemieślnicy mogą przelać pasję do swojej pracy w projekty, w które wierzą całym sercem, z poszanowaniem równowagi względem życia osobistego. Studio pracuje już nad pierwszą produkcją.

Dla Good Shepherd inwestycja w nowopowstałe studio to spełnienie misji firmy, aby wspierać utalentowane zespoły deweloperskie, jednocześnie wzmacniając swoją pozycję i rozwijając działalność wydawniczą. Firma została założona w 2011 roku w Holandii jako Gambitious, stała się pełnoprawnym wydawcą i platformą finansowania wraz z premierą Train Fever, pierwszej gry wydanej dzięki crowdfundingowi kapitałowemu. Od tego czasu firma sfinansowała i wydała liczne, wielokrotnie nagradzane i oryginalne, gry na wszystkie kluczowe platformy cyfrowe.

Brian Grigsby kierujący Good Shepherd Entertainment jest pod wrażeniem jakości projektów i wyjątkowego talentu polskich deweloperów. Poprzez nawiązanie współpracy z Artificer chce rozszerzyć wieloletnią obecność Good Shepherd Entertainment w regionie. Dla Artificera ważne jest zaś zachowanie niezależności studia.

Nowo utworzone studio zamierza stosować swoją filozofię zrównoważonego i przemyślanego procesu twórczego do wielu gatunków gier. Skupiając się początkowo na pojedynczym, flagowym projekcie, Artificer już teraz bada dodatkowe możliwości kreatywne i biznesowe, by kontynuować budowanie swojego potencjału. Szczegóły pierwszego projektu Artificer zostaną podane w niedalekiej przyszłości, tymczasem Good Shepherd Entertainment ujawni szczegóły swojego najnowszego, kluczowego projektu, na początku maja. Finansowych szczegółów zawartej umowy nie ujawniono.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)