Symantec przejmuje Sygate Technologies

Strona główna Aktualności

O autorze

Symantec poinformował o podpisaniu porozumienia w sprawie przejęcia Sygate Technologies - firmy, która specjalizuje się w sieciowych rozwiązaniach do kontroli dostępu i ochrony punktów końcowych dla dużych firm, natomiast wśród użytkowników domowych jest dość dobrze znana dzięki bezpłatnej zaporze sieciowej Sygate Personall Firewall.

Zabezpieczanie końcowych punktów sieci jest wyzwaniem, z jakim muszą mierzyć się wszystkie dzisiejsze firmy - powiedział Chris Christiansen, wiceprezydent IDC ds. produktów i usług związanych z bezpieczeństwem. Korporacje szukają zintegrowanych rozwiązań - takich, które oferują zarówno bezpieczeństwo sieci wewnętrz, jak i w warstwie granicznej. To przejęcie będzie właśnie takim rozwiązaniem, dzięki czemu firmy będą mogły zredukować koszt utrzymania i złożoność sieci - mówił dalej.

Jest to kolejne przejęcie dokonane w przeciągu kliku ostatnich miesięcy przez tę korporację - po niedawnym zakupie Brightmail i głośnej fuzji z Veritas Software, która dopiero co została sfinalizowana.

© dobreprogramy
s