System ochrony przedsiębiorstw przed spamem od Trend Micro

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Trend Micro zaprezentowała nowy system antyspamowy, składający się z trzech programów: InterScan Messaging Security Suite, Spam Prevention Solution, oraz Network Reputation Services. Rozwiązanie pozwala zabezpieczyć firmowe serwery przed spamem oraz znacznie ograniczyć liczbę ataków phisherskich, na które coraz częściej narzekają pracownicy przedsiębiorstw.

Podstawą systemu jest InterScan Messaging Security Suite (IMSS), zintegrowany pakiet antywirusowy z funkcją ochrony przed oprogramowaniem szpiegowskim oraz modułem skanowania informacji pobieranych z Internetu (content filtering). Program skutecznie zabezpiecza stacje robocze przed robakami, trojanami i innymi szkodliwymi programiami, które docierają do użytkownika zarówno przez e-mail jak i sieć komputerową.

Kolejnym elementem systemu antyspamowego jest Spam Prevention Solution (SPS). Program instalowany jest na serwerze poczty elektronicznej i wykrywa spam na podstawie sygnatur oraz algorytmów heurystycznych. SPS ściśle integruje się pakietem InterScan Messaging Security Suite, tworząc skuteczną zaporę na poziomie stacji roboczych i serwera poczty.

W systemie antyspamowym zaproponowanym przez Trend Micro znajduje się również program Network Reputation Services (NRS), który działa w oparciu o technologię blokowania spamu u źródła. Technologia ta polega na porównywaniu adresu IP, z którego wiadomość została wysłana z bazą 1,6 miliarda adresów IP uznanych za źródła spamu. Jeżeli wiadomość pochodzi z jednego z niebezpiecznych adresów, zostaje automatycznie zablokowana zanim jeszcze dotrze do serwera pocztowego. Pozwala to odciążyć pracę serwera i eliminuje zbędny ruch sieciowy.

Każdy z programów działa niezależnie i może współpracować z rozwiązaniami innych producentów, dzięki czemu istnieje możliwość integracji rozwiązań z istniejącą infrastrukturą przedsiębiorstwa.

© dobreprogramy
s