Nowe modele STORMSHIELD – nowy poziom ochrony przed cyberatakami w firmach

Nowe modele STORMSHIELD – nowy poziom ochrony przed cyberatakami w firmach
Redakcja

18.10.2018 20:40

Firma STORMSHIELD znana m.in. z rozwiązań Next Generation Firewall i UTM przeznaczonych do kompletnego zabezpieczania sieci firmowych, poszerzyła swoje portfolio o rozwiązania SN2100, SN3100 i SN6100. Jak wskazuje Piotr Zielaskiewicz, product manager Stormshield w firme DAGMA, która jest dystrybutorem tych produktów, nowe modele, dzięki m.in. bardzo wysokiej wydajności oraz modularnej budowie, umożliwią dowolną konfigurację i wymienianie interfejsów sieciowych.

Cyberataki są jednym z największych zagrożeń dla rozwoju biznesu. Nie tylko narażają przedsiębiorstwa na straty cennych danych, czy reputacji. Naruszenia bezpieczeństwa prowadzą przede wszystkim do utraty dochodów. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Ponemon Institute w 2017 roku, firmy tj. banki, firmy ubezpieczeniowe, czy sektor przemysłowy, które padły ofiarą cyberataków, straciły średnio 12 milionów dolarów. Częstotliwość naruszeń bezpieczeństwa jest przy tym niepokojąco wysoka. Według raportu „Barometr Bezpieczeństwa” firmy KPMG ze stycznia tego roku, aż 82 procent przedsiębiorstw zanotowało co najmniej jeden taki incydent, z kolei co czwarta firma zauważyła ich co najmniej 10.

*- Ataki ukierunkowane, DDoS, kampanie phishingowe oraz spamowe, nasilające się występowanie zagrożeń ransomware, czy trojanów bankowych sprawiają, że sieci firmowe muszą być przygotowane na najnowsze formy ataków. Każdy świadomy przedsiębiorca powinien zabezpieczyć swoją sieć firmową najlepszymi, dostępnymi rozwiązaniami, które w odpowiedni sposób dostosują się do infrastruktury sieciowej i zapewnią firmom maksymalny poziom ochrony *– tłumaczy Piotr Zielaskiewicz, product manager Stormshield.

Rozwiązania Stormshield dla wymagających administratorów

Firma Stormshield, wprowadziła na rynek nowe modele rozwiązań: SN2100, SN3100 i SN6100, spełniające certyfikacje EU Restricted, NATO czy EAL 4+). Rozwiązania tego producenta, należącego do grupy AIRBUS Cybersecurity, wyróżniają się zwiększoną przepustowością oraz modularnością, dzięki której możliwe jest rozbudowanie urządzenia o dodatkowe interfejsy sieciowe (1Gb, 10Gb, 40Gb). Produkty Stormshield zwiększają poziom ochrony firmowej infrastruktury, tym samym pozwalają przedsiębiorstwom stosującym rozwiązania producenta na optymalny zwrot z inwestycji. Jak wskazuje Piotr Zielaskiewicz, nowe modele Stormshield, cechuje m.in. najwydajniejszy moduł IPS, skutecznie chroniący sieci komputerowe przed włamaniami oraz polski interfejs wraz z krajowym wsparciem technicznym. Nowe produkty pomagają spełniać wymogi rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, co oznacza, że są przystosowane do pracy m.in. w jednostkach administracji publicznej.

- Rozwiązania Stormshield spełniają minimalne wymagania dla systemów teleinformatycznych poprzez możliwość monitorowania dostępu do informacji, czyli podglądu logów zawierających m.in. dane o tym, kto korzystał z jakich zasobów oraz z jakich adresów IP. W nowych modelach takie informacje są zapisywane na pojemnym dysku oraz możliwe do przejrzenia w dowolnym momencie z pomocą maszyny wirtualnej (Stormshield Visibility Center). W ten sposób administratorzy, w ramach wykupionej licencji podstawowej, mogą w sposób ciągły monitorować informacje dotyczące dostępu do firmowych danych i tym samym sprawować pieczę nad ich bezpieczeństwem – dodaje Zielaskiewicz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)