TP S.A. wprowadza videostradę tp

Strona główna Aktualności

O autorze

Od 19 czerwca klienci Telekomunikacji Polskiej z Warszawy i okolic będą mogli korzystać z nowej usługi videostrada tp, o której wspominaliśmy już miesiąc temu. Umożliwia ona oglądanie kilkudziesięciu programów telewizyjnych w jakości DVD na ekranie telewizora, przy wykorzystaniu linii telefonicznej. Jest to pierwszy etap komercyjnego wdrożenia usługi.

Usługa oparta jest na formacie kodowania MPEG4, który zapewnia odbiór programów TV w wysokiej jakości.

Aby skorzystać z videostrady tp wystarczy mieć telewizor, dekoder oraz livebox tp. Klienci uzyskają dostęp do programów telewizyjnych w cyfrowej jakości - do wyboru pakiety kilkudziesięciu kanałów partnera biznesowego videostrady tp, czyli Cyfry+. Oferta Cyfra+DSL dostępna w videostradzie tp jest taka sama jak dostępna drogą satelitarną, ale bez konieczności posiadania anteny satelitarnej. Do wyboru są pakiety telewizyjne: Startowy, Tematyczny, Komfortowy lub Prestiżowy, a także opcje dodatkowe, w tym Canal+ i HBO.

Ceny pakietów Cyfry+ dla klientów videostrady tp są identyczne jak w przypadku oferty satelitarnej. Przy jednoczesnym zakupie videostrady tp i wybranego pakietu Cyfry+DSL klient otrzymuje specjalną cenę - abonament miesięczny za videostradę tp przy umowie na 12 miesięcy wynosi: 9,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp mających już modem livebox tp oraz 19,57 zł brutto dla użytkowników neostrady tp, którzy muszą zamienić dotychczasowy modem na livebox tp.

Oferta videostrada tp z wybranym pakietem Cyfra+DSL jest dostępna także dla klientów nie posiadających neostrady tp. Abonament miesięczny za usługę videostrada tp wynosi wtedy 37,57 zł brutto i zawiera: dekoder oraz modem livebox tp.

W ofercie videostrady tp dostępne są także elektroniczny przewodnik po programach oraz podgląd dostępnych programów na ekranie telewizora (mozaika z miniaturami).

Zarówno videostradę tp jak i pakiet Cyfry+DSL można zamówić podpisując umowę w punkcie sprzedaży TP. Kolejnym krokiem ma być wdrożenie usługi wideo na żądanie, czyli wirtualnej wypożyczalni filmów. W planach jest także wirtualny magnetowid, HDTV, usługi interaktywne.

Więcej informacji na temat usługi oraz szczegółowy cennik pojawi się na stronie tp.pl w dniu inauguracji - 19 czerwca br.

© dobreprogramy
s