TP-Link RE300 – pierwszy wzmacniacz Wi-Fi z obsługą OneMesh

TP‑Link RE300 – pierwszy wzmacniacz Wi‑Fi z obsługą OneMesh

TP-Link wprowadza do oferty nowe urządzenie
TP-Link wprowadza do oferty nowe urządzenie
Oskar Ziomek
24.06.2019 14:50

Firma TP-Link wprowadza do oferty wzmacniacz Wi-Fi RE300, który jest przy okazji pierwszym wzmacniaczem w ofercie obsługującym technologię OneMesh. To nowe określenie na sieć kratową dostępną w urządzeniach TP-Linka, która do istniejących routerów i wzmacniaczy trafia wyłącznie dzięki aktualizacji oprogramowania.

Opisywany wzmacniacz Wi-Fi to model pracujący w dwóch pasmach. W paśmie 2,4 GHz oferuje maksymalny transfer na poziomie 300 Mb/s, zaś dla 5 GHz jest to 867 Mb/s. To wartości, które powinny wystarczyć do zastosowań domowych. Najważniejsza jest jednak obsługa OneMesh, czyli innymi słowy roamingu Wi-Fi.

  • TP-Link RE300 – pierwszy w ofercie wzmacniacz Wi-Fi z OneMesh.
  • TP-Link RE300 obsługuje dwa pasma Wi-Fi.
[1/2] TP-Link RE300 – pierwszy w ofercie wzmacniacz Wi-Fi z OneMesh.

Dzięki temu, po sparowaniu z obsługującym tę technologię routerem, całość będzie się zachowywać podobnie jak na przykład zestaw Deco M4. Urządzenia podłączone do sieci będą automatycznie przełączane pomiędzy nadajnikami oferującymi w danej chwili najlepszy zasięg. To ułatwienie dla osób korzystających z Wi-Fi w dużych mieszkaniach i domach, które często poruszają się po nich z urządzeniami mobilnymi w ręku.

TP-Link dodaje, że zarządzanie utworzoną siecią Wi-Fi może się odbywać nie tylko z poziomu zgodnego routera, ale także dowolnego smartfona z Androida lub iOS. Tutaj receptą jest aplikacja TP-Link Tether, z poziomu której można między innymi kontrolować liczbę podłączonych klientów lub zarządzać hasłami do sieci bezprzewodowych.

Producent nie wspomina na razie wprost o przewidywanych cenach na polskim rynku, ale sądząc po zagranicznych ofertach, wzmacniacz RE300 nie powinien kosztować w Polsce więcej niż 150-200 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)