TP-LINK Touch P5 – prosta obsługa i wydajna sieć #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Router Touch P5 to nowa propozycja firmy TP-LINK. Wyposażono go w ekran dotykowy, który ułatwia konfigurację sieci domowej i zarządzanie ustawieniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

TP-LINK Touch P5 działa w standardzie AC i tworzy dwupasmową sieć bezprzewodową o łącznej prędkości do 1,9 Gb/s. Dzięki temu można np. grać online bez opóźnień, strumieniować wideo w rozdzielczości 4K i wykonywać jednocześnie wiele zadań, które mocno obciążają sieć. Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy zewnętrzne anteny oraz technologia kształtowania wiązki, która dodatkowo zwiększa prędkość i stabilność połączeń między urządzeniami a routerem.

Interfejs ekranu dotykowego podobny jest do tego stosowanego np. w smartfonach. Zablokowany ekran wyświetla zegar oraz podstawowe informacje o sieci. Odblokowuje się go standardowo, przesuwając palec do góry. Na ekranie pojawiają się wtedy informacje o sieci dla gości, a dwa kolejne ekrany to menu routera. Nie zabrakło również przycisku „Home”, który umożliwia powrót do ekranu głównego.

Za pomocą ekranu dotykowego można ustawić uprawnienia dla każdego użytkownika sieci, między innymi blokować strony internetowe czy czasowo ograniczać do nich dostęp. Przydatna jest również funkcja tworzenia sieci dla gości, dzięki której odwiedzające dom lub mieszkanie mogą korzystać z sieci bez dostępu do prywatnych zasobów właściciela. Dodatkowo dostępna jest opcja automatycznej zmiany hasła co 24 godziny.

W routerze nie zabrakło portów USB: 3.0 oraz 2.0, przydatnych np. do podłączenia drukarki czy zewnętrznej pamięci umożliwiającej stworzenie multimedialnego serwera plików.

Pełna specyfikacja techniczna routera TP-LINK Touch P5 jest dostępna na stronie internetowej TP-LINK.

© dobreprogramy