reklama

Tafiti, czyli szukaj z Silverlight

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft zaprezentował pokazową wersję nowej aplikacji do przeszukiwania zasobów Internetu - Tafiti. Nie jest to nic szczególnego pod względem funkcjonalnym, silnikiem wyszukiwarki jest oczywiście istniejący już od dawna Windows Live Search. Niecodzienność Tafiti polega na tym, że cała aplikacja zbudowana została w oparciu o Silverlight - technologię tworzenia i wyświetlania interaktywnej grafiki i multimediów na stronach internetowych.

Zgodnie z ideą Silverlight wyszukiwarka Tafiti działa na różnych platformach - tam, gdzie funkcjonuje sam Silverlight 1.0 RC. Jest to więc Windows XP i Windows Vista z Internet Explorerem czy Firefoksem, ale nie tylko. Przeglądarka o znaku liska umożliwi uruchomienie aplikacji Silverlight również na Mac OS. Aby przetestować Tafiti należy oczywiście posiadać wydaną niedawno wersję Release Candidate Silverlight.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić