r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tapatalk 5.0 wraca do klasyki i pozwoli śledzić innych użytkowników forum

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Tapatalk, czyli prawdopodobnie najlepsza aplikacja do czytania forów internetowych na Androidzie, została wydana w wersji 5.0. Nowa wersja aplikacji lada dzień powinna pojawić się w Google Play, a wydanie dla iOS jest już dostępne.

W wersji 5.0 aplikacji pojawi się się sporo zmian w interfejsie, zapowiadane na początku miesiąca. W wersji dla iOS powrócił klasyczny widok działów forum, za którym tęskniło wielu użytkowników, niezadowolonych z grudniowych zmian w nawigacji po forum z poziomu aplikacji. Pojawi się tam także boczny panel, ułatwiający nawigację.

Ponadto system obsługi fontów został napisany od nowa i w efekcie tekst będzie nieco większy, ale też czytelniejszy i będzie lepiej prezentował się na wielu ekranach. Na systemie iOS jest również możliwość zmiany rozmiaru tekstu i kroju, który będzie wykorzystywany w całej aplikacji. Tam zmieni się także zakres konfiguracji trybu nocnego, który ma być bardziej elastyczny.

r   e   k   l   a   m   a

Poza zmianami kosmetycznymi warto zwrócić uwagę na nową możliwość śledzenia konkretnych użytkowników forum, która pojawiła się w Tapatalku 5.0 dla iOS i będzie dostępna na Androidzie. Aby z niej skorzystać, wystarczy dotknąć awatara wybranej osoby. Ten gest przekieruje na stronę z informacjami o niej, gdzie można wybrać obserwowanie jej aktywności (niebieski przycisk), a także przejrzeć wszystkie rozpoczęte przez tę osobę wątki i wszystkie jej posty. Ponadto informacje o aktywności obserwowanego będą pojawiać się w strumieniu wiadomości Tapatalka. Nieco zmienił się także wygląd prywatnych rozmów z użytkownikami. Na Androidzie wielu miejscach znajdziemy kolejne elementy zgodne z wytycznymi Material Design.

Dostępność Tapatalka w Google Play zależy od urządzenia i na razie nie ma wersji 5 aplikacji dla Androida w oficjalnym sklepie. Niecierpliwi mogą pobrać ją i zainstalować na własną rękę. Posiadacze smartfonów z jabłkiem mogą już pobrać wersję 5.0 z naszej bazy programów. Dla Windows Phone dostępny jest Tapatalk 2, który rozwijany jest w nieco innym tempie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.