Nowy Tapatalk dla Windows Phone – aplikacja znacznie zyskała na jakości

Nowy Tapatalk dla Windows Phone – aplikacja znacznie zyskała na jakości

Nowy Tapatalk dla Windows Phone – aplikacja znacznie zyskała na jakości
Redakcja
30.05.2014 12:54

Podobnie jak ostatnio Spotify, tak teraz firma tworząca aplikację Tapatalk zdecydowała się na aktualizację swojego oprogramowania dla platformy Windows Phone. Popularna aplikacja do wygodnej obsługi forów dyskusyjnych z poziomu urządzenia mobilnego zyskała nowy design, a także kilka opcji znanych z wersji na Androida. Po raz kolejny można mówić o nadrabianiu strat względem konkurencyjnego systemu, bo o ile sam Windows Phone jest coraz lepszy, o tyle z aplikacjami na niego bywa jeszcze różnie.

350108726637848513

Użytkowników powinien ucieszyć przede wszystkim nowy, zupełnie przeprojektowany interfejs. Jest on prostszy niż rozwiązanie oferowane do tej pory. Stał się on czytelniejszy, dodatkowo zapewnia łatwiejszy dostęp do najważniejszych funkcji. Po pierwszym uruchomieniu użytkownik może skorzystać z poradnika wyjaśniającego poszczególne funkcje. Aktualizacja wprowadziła również powiadomienia w trybie push, bardzo pożądaną funkcję, dzięki której może być powiadamiani od razu po otrzymaniu na forum prywatnej wiadomości lub pojawieniu się odpowiedzi w subskrybowanym przez nas temacie. W nowej wersji możliwe jest skorzystanie z konta Tapatalk ID i szybkie logowanie się poprzez nie do zapisanych w przeszłości forów z obsługą tego systemu logowania.

Tapatalk 2.0 pozwala także na nieco większą personalizację: użytkownik może dowolnie zmieniać wielkość czcionek wyświetlanych w widoku tematu, pojawiły się również przycisku do otwierania tematów i postów z poziomu przeglądarki internetowej. Moderatorów powinny ucieszyć bardziej rozbudowane opcje moderacji forum dostępne z poziomu aplikacji, wszystkich użytkowników natomiast wbudowana edycja obrazków i wsparcie dla przezroczystego kafelka wyświetlanego na pulpicie.

Nowa wersja jest już dostępna za darmo w sklepie Windows Phone Store. Aplikacja jest kompatybilna z systemem Windows Phone 8/8.1, ale skorzystać z niej mogą również właściciele starszych urządzeń z Windows Phone 7.5 na pokładzie. Cieszy, że kolejny producent zaczyna dostrzegać powiększający się udział tego systemu i nareszcie na poważnie bierze się za swoją aplikację. Przypominamy, że forum naszego serwisu również wspiera Tapatalka, możecie z niego wygodnie korzystać wprost z urządzeń mobilnych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)