TapinRadio TapinRadio 2.14.2

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

TapinRadio to program przeznaczony do odsłuchiwania internetowych stacji radiowych z całego świata.

Aplikacja posiada prosty i czytelny interfejs użytkownika, w którym znajdziemy wiele interesujących funkcji do zarządzania i nagrywania różnych strumieni stacji internetowych. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty obsługiwane przez radia: WMA, AAC+, VORBIS, OGG czy MP3.

TapinRadio wyróżnia się na tle konkurencyjnych aplikacji ogromną bazą zawierającą przeszło 20 tysięcy różnych stacji radiowych z całego świata, w tym również i z Polski. Wśród nich otrzymamy dostęp do RMF FM, Radio ZET, Radio Eska czy Megastacja. Strumienie radiowe można wyszukiwać na wiele różnych sposobów. Korzystając z gotowej listy podzielonej na kontynenty, kraje i gatunki lub wpisując w odpowiednim polu nazwę poszukiwanej rozgłośni radiowej.

Program pozwala tworzyć listę ulubionych stacji radiowych, którą można w prosty sposób modyfikować. Oprócz tego wspiera skróty klawiszowe oraz umożliwia ręczne dodawanie różnych strumieni, kopiując do aplikacji odpowiedni adres URL. Podczas odtwarzania dowolnego strumienia wyświetlają się istotne informacje o stacji radiowej, z których odczytamy jakość sygnału oraz pełny tytuł aktualnie słuchanego utworu muzycznego. TapinRadio oferuje również możliwość nagrywania internetowych stacji radiowych, a także odsłuchiwanie ich w losowej kolejności.

Uwaga!

  1. Program TapinRadio dostępny jest również w wersji płatnej – Professional, która zawiera znacznie więcej przydatnych funkcji. Pozwala m.in.: na tworzenie harmonogramu zadań i kopii zapasowej ulubionych stacji radiowych.
  2. Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

duża liczba radiostacji, czytelny interfejs, stabilność, częste aktualizacje
jakość dźwięku mogłaby być lepsza
ocena użytkownika
10.01.2016 13:11 • Recenzja do wersji 1.72.4

TapinRadio to jak dla mnie jedyny godziwy konkurent dla RadioSure, w szczególności jeżeli ktoś słucha dużo radiostacji z muzyką alternatywną. Do głównych jego zalet należy to że program odtwarza/nagrywa multimedia strumieniowane w formatach MP3, WMA, AAC i OGG Vorbis, Jest łatwy w użytkowaniu, wersja darmowa w dużym stopniu nie odbiega od komercyjnej. Jakość nagrania stoi na przyzwoitym poziomie, chociaż na RadioSure dźwięk jest bardziej przejrzysty. Dodam także że jest dostępny dla wszystkich rodzajów Windows. Kolejnym jego atutem są częste aktualizacje, i czytelny interfejs, który można zwinąć na pasek zadań, żeby nie przeszkadzał w użytkowaniu internetu. Reasumując TapinRadio to ścisła czołówka odtwarzaczy stacji radiowych.

polska wersja językowa, aktualizacje, prosty interfejs, duża baza stacji radiowych, bezpłatny
podmiana wyszukiwarki oferowana podczas procesu instalacji
ocena użytkownika
13.11.2012 12:47 • Recenzja do wersji 1.58

TapinRadio jest aplikacją oferującą odsłuchiwanie rozgłośni radiowych nadających swoje programy za pośrednictwem internetu. Już po przeprowadzeniu instalacji, aplikacja proponuje zaktualizowanie bazy stacji radiowych, której możemy dokonać również ręcznie. Jeśli tejże baza nie posiada naszej ulubionej rozgłośni, bez problemu otrzymujemy możliwość dodania jej streamu, wybierając opcję ''Otwórz adres URL''. Przed wprowadzeniem danej stacji do Ulubionych, uzupełniamy jej dane, m.in główny gatunek muzyki, format rozgłośni, kraj z którego emituje swoje programy itp.

TapinRadio obsługuje najpopularniejsze formaty obsługiwane przez stacje radiowe, jak WMA, AAC+, VORBIS, OGG czy MP3, a także dobrą jakość audio. Przydatną funkcją jest nagrywanie odsłuchiwanego przez nas radia, poza tym ''Scrobbler Last.FM'', dzięki któremu po połączeniu z naszym kontem uzupełnimy bibliotekę tym, czego słuchaliśmy, w ten sposób otrzymamy propozycje utworów czy wykonawców z chętnie słuchanego przez nas gatunku. Dla fanów śpiewania aplikacja oferuje dodanie wtyczki lyrics (Lyrics Plugin) - tej do Windows Media Player bądź Winampa, która wyświetli tekst odtwarzanego utworu.

W darmowej odsłonie zabrakło jednak przydatnej opcji ''Harmonogram'' czy ''Kopii zapasowej ulubionych stacji radiowych''. Podczas instalacji zalecam odznaczyć kratki z proponowaną wyszukiwarką ''mystart'' oraz podmianą strony głównej. Nie jest to złośliwe oprogramowanie, aczkolwiek wprowadza zmiany w naszej przeglądarce, co wpływa na jej funkcjonowanie. Jeżeli przez przypadek nie odznaczyliśmy tychże kratek, zawsze możemy usunąć tejże wyszukiwarkę i przywrócić stronę główną. TapinRadio jest z pewnością jednym z najlepszych programów ( zwłaszcza darmowych) do odsłuchiwania radia za pośrednictwem internetu, podczas przeglądania stron internetowych, gry i innych czynności na komputerze, oferując przy tym dużą ilość przydatnych funkcji i minimalne zużycie zasobów systemowych. Obecnie obsługuje systemy operacyjne Windows XP, Vista i 7, jednak w planach jest pojawienie się wersji pod 8.