r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TapinRadio 2.04.2

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV
Pobierz program wersja stabilna (32-bit) zabezpiecz pobieranie

TapinRadio to bezpłatny program przeznaczony do odsłuchiwania internetowych stacji radiowych z całego świata.

Galeria programu

Aplikacja posiada prosty i czytelny interfejs użytkownika, w którym znajdziemy wiele interesujących funkcji do zarządzania i nagrywania różnych strumieni stacji internetowych. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty obsługiwane przez radia: WMA, AAC+, VORBIS, OGG czy MP3.

TapinRadio wyróżnia się na tle konkurencyjnych aplikacji ogromną bazą zawierającą przeszło 20 tysięcy różnych stacji radiowych z całego świata, w tym również i z Polski. Wśród nich otrzymamy dostęp do RMF FM, Radio ZET, Radio Eska czy Megastacja. Strumienie radiowe można wyszukiwać na wiele różnych sposobów. Korzystając z gotowej listy podzielonej na kontynenty, kraje i gatunki lub wpisując w odpowiednim polu nazwę poszukiwanej rozgłośni radiowej.

Program pozwala tworzyć listę ulubionych stacji radiowych, którą można w prosty sposób modyfikować. Oprócz tego wspiera skróty klawiszowe oraz umożliwia ręczne dodawanie różnych strumieni, kopiując do aplikacji odpowiedni adres URL. Podczas odtwarzania dowolnego strumienia wyświetlają się istotne informacje o stacji radiowej, z których odczytamy jakość sygnału oraz pełny tytuł aktualnie słuchanego utworu muzycznego. TapinRadio oferuje również możliwość nagrywania internetowych stacji radiowych, a także odsłuchiwanie ich w losowej kolejności.

Uwaga!

  1. Program TapinRadio dostępny jest również w wersji płatnej – Professional, która zawiera znacznie więcej przydatnych funkcji. Pozwala m.in.: na tworzenie harmonogramu zadań i kopii zapasowej ulubionych stacji radiowych.
  2. Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

duża liczba radiostacji, czytelny interfejs, stabilność, częste aktualizacje
jakość dźwięku mogłaby być lepsza
ocena użytkownika

TapinRadio to jak dla mnie jedyny godziwy konkurent dla RadioSure, w szczególności jeżeli ktoś słucha dużo radiostacji z muzyką alternatywną. Do głównych jego zalet należy to że program odtwarza/nagrywa multimedia strumieniowane w formatach MP3, WMA, AAC i OGG Vorbis, Jest łatwy w użytkowaniu, wersja darmowa w dużym stopniu nie odbiega od komercyjnej. Jakość nagrania stoi na przyzwoitym poziomie, chociaż na RadioSure dźwięk jest bardziej przejrzysty. Dodam także że jest dostępny dla wszystkich rodzajów Windows. Kolejnym jego atutem są częste aktualizacje, i czytelny interfejs, który można zwinąć na pasek zadań, żeby nie przeszkadzał w użytkowaniu internetu. Reasumując TapinRadio to ścisła czołówka odtwarzaczy stacji radiowych.

10.01.2016 13:11 | Recenzja do wersji 1.72.4
polska wersja językowa, aktualizacje, prosty interfejs, duża baza stacji radiowych, bezpłatny
podmiana wyszukiwarki oferowana podczas procesu instalacji
ocena użytkownika

TapinRadio jest aplikacją oferującą odsłuchiwanie rozgłośni radiowych nadających swoje programy za pośrednictwem internetu. Już po przeprowadzeniu instalacji, aplikacja proponuje zaktualizowanie bazy stacji radiowych, której możemy dokonać również ręcznie. Jeśli tejże baza nie posiada naszej ulubionej rozgłośni, bez problemu otrzymujemy możliwość dodania jej streamu, wybierając opcję ''Otwórz adres URL''. Przed wprowadzeniem danej stacji do Ulubionych, uzupełniamy jej dane, m.in główny gatunek muzyki, format rozgłośni, kraj z którego emituje swoje programy itp.

TapinRadio obsługuje najpopularniejsze formaty obsługiwane przez stacje radiowe, jak WMA, AAC+, VORBIS, OGG czy MP3, a także dobrą jakość audio. Przydatną funkcją jest nagrywanie odsłuchiwanego przez nas radia, poza tym ''Scrobbler Last.FM'', dzięki któremu po połączeniu z naszym kontem uzupełnimy bibliotekę tym, czego słuchaliśmy, w ten sposób otrzymamy propozycje utworów czy wykonawców z chętnie słuchanego przez nas gatunku. Dla fanów śpiewania aplikacja oferuje dodanie wtyczki lyrics (Lyrics Plugin) - tej do Windows Media Player bądź Winampa, która wyświetli tekst odtwarzanego utworu.

W darmowej odsłonie zabrakło jednak przydatnej opcji ''Harmonogram'' czy ''Kopii zapasowej ulubionych stacji radiowych''. Podczas instalacji zalecam odznaczyć kratki z proponowaną wyszukiwarką ''mystart'' oraz podmianą strony głównej. Nie jest to złośliwe oprogramowanie, aczkolwiek wprowadza zmiany w naszej przeglądarce, co wpływa na jej funkcjonowanie. Jeżeli przez przypadek nie odznaczyliśmy tychże kratek, zawsze możemy usunąć tejże wyszukiwarkę i przywrócić stronę główną. TapinRadio jest z pewnością jednym z najlepszych programów ( zwłaszcza darmowych) do odsłuchiwania radia za pośrednictwem internetu, podczas przeglądania stron internetowych, gry i innych czynności na komputerze, oferując przy tym dużą ilość przydatnych funkcji i minimalne zużycie zasobów systemowych. Obecnie obsługuje systemy operacyjne Windows XP, Vista i 7, jednak w planach jest pojawienie się wersji pod 8.

13.11.2012 12:47 | Recenzja do wersji 1.58
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Palmer   6 #24 03.08.2016 16:28

Świetny program. Lekki, szybki i mnóstwo stacji do słuchania. Dla chcących polepszyć jakość dźwięku polecam w opcjach EQ zmienić na Custom. Daję 5 gwiazdek.

Dementor   31 #23 11.01.2016 13:34

@Anonim (niezalogowany): Obydwa są na dobrym poziomie. W sumie w recenzji obydwu przedstawiłem swoje podejście do obydwu. A często radia słucham w necie.

DaarkS   3 #22 01.01.2016 22:13

Tapin Radio oferuje możliwość instalacji przenośnej i nic nie stoi na przeszkodzie aby z tej opcji skorzystać przy instalacji na dysku twardym w dowolnym katalogu np. "Program Files". Nie ma wtedy problemu z podmianą wyszukiwarki i niechcianymi dodatkami. Mimo ogromu stacji radiowych musiałem ręcznie dodać kilka moich ulubionych np. strumieni z Polskastacja.pl. Przy odrobinie grzebania można program dostosować do własnych potrzeb. Wersja Pro oferuje backup ulubionych, jednak można skopiować plik favorites.xml z katalogu \Users\Nazwa_Użytkownika\TapinRadio. Ale ... streamWriter bezkonkurencyjny.

Autor edytował komentarz.
  #21 04.12.2015 12:03

Mały komentarz do własnego wpisu #13:
1. ostatnio instalowałem TapinRadio na komputerze znajomej (Win 7 HE x64) z zainstalowanym programem Unchecky i po instalce zarówno MBAM, jak i 360TS niczego nie wykrył. Reczne przeszukiwanie też niczego nie ujawniło.Nie wiem czy Tapin zrezygnował z dołączania niechcianych elementów czy Unchecky (którego gorąco polecam i tak!) sobie z nim poradził. Przy okazji - teraz TapinRadio jest w 64-bitach (webinstaller oferuje takową wersję, no to ją instalujemy).
2. korektor graficzny się pojawił pod przyciskiem "opcje" (ten klawisz obok "nagrywaj" i "odtwórz"), aczkolwiek szkoda że nie ma preselekcji "loudness". Wtyczki niestety nie działają samodzielnie - trzeba mieć wszystko w 32-bitach i na dodatek WinAmpa na dysku. Dziś raczej trudno o taką kombinację.
3. problem chyba rozwiązał się sam - w chwili obecnej już chyba nie ma żadnej stacji nadającej regularnie we FLACu i Opusie, nawet popularność strumieniowanego radia w Vorbisie jakby się zmniejszała. Zostaje mp3, AAC oraz niszowo ukochany format Polskiego Radia jakim jest WMA

  #20 15.08.2015 04:26

A nie lepiej RadioSure?

guma77   10 #19 12.08.2015 21:43

@X-Ray1970: thx

X-Ray1970   10 #18 12.08.2015 20:41

@guma77: ja bym szukał a potem kombinował tu - http://radio.nadaje.com/pl/.

jankesd   2 #17 24.06.2015 11:38

Dzień dobry wszystkim zawracam się z prośbą do wszystkich użytkowników tego portalu jak również programu TapinRadio.Nie mogę zainstalować ww. oprogramowania pokazuje mi komunikat, iż nie może znaleźć pliku źródłowego.Posiadam lapka Acer z system 7 -64 bitowym .Próbowałem na wszystkie sposoby i nic.nadmieniam ,iż wcześniej miałem starsza wersje tego programu i chodziła bez zarzutu odinstalowałem ją i chciałem nową wersję zainstalować i d......... Sprawdziłem lapka odnośnie pozostałości po wcześniejszej wersji programami CCleaner, Glary Utilities, ScanMyReg oraz Wise DisckCleaner.Na lapku z system 7 32 bit chodzi bez problemu jak również na lapku z systemem 8.1.Moje pytanie gdzie jest problem? zobaczę może uda mi się wcześniejszą wersje ponownie zainstalować. Ponadto instalkę pobierałem z rożnych stron jak tez z ich strony i tez nic nie pomogło.Wyłączyłem Antivirus AVG oraz Malwarebytes na czas instalacji i nic

guma77   10 #16 11.05.2014 15:53

jak znalez radio zet , ale nie old , lata 90 itd ,chillout.....
normalne te zwykle , inne wszystkie jakie mnie interesuja znalazlem :)

guma77   10 #15 11.05.2014 15:02

dziala OK
polecam

Maruq   3 #14 26.03.2014 14:11

Nie ściągajcie tego ani nie instalujcie, mi od razu chciało coś w Hoście pozmieniać, ale avira zablokowała i zainstalowało mi jakieś Coupon Alerts i jakieś Somoto - UpdateCheckerSetup, chociaż to odznaczyłem, przez co od razu mi komputer zmuliło. Nie polecam.

  #13 20.01.2014 09:57

Świetny program, zdecydowanie najlepszy z tych z którymi w ostatnich latach miałem do czynienia.Właściwie znajduję tylko trzy wady:
1. wada zdecydowanie najpoważniejsza - podczas instalacji instaluje jakiś Frog Windows Updater - w istocie spyware. Oczywiście po instalce można go wywalić, część abtywirów sama z siebie to proponuje, ale jest to wyjątkowo nieprzyjemne zaskoczenie w dodatku nie każdy ma dryg do komputerów
2. program nie ma equalizera a od pewnego czasu wtyczki Winampa przestały działać (na przykład genialna wtyczka dsp_enh.dll, która zawiesza i zapętla program, a kiedyś działąła)
3. program ma kłopoty z transmisją plików FLAC I Opus, jednak ich popularność jest nikła (na razie?) więc nie ma co drzeć szat

  #12 29.10.2013 18:54

nie działa!

  #11 31.03.2013 12:26

Bardzo mily,lekki programik.Smiga jak elegancko...

  #10 19.02.2013 16:00

Próba instalacji Babylon Toolbar. Nieładnie...

Eliminator_pro   1 #9 24.01.2013 23:50

http://musicobsession.hpu.pl/news.ph

Zapraszam gorąco :) Miła atmosfera mili dj'e ;)

  #8 12.10.2012 18:43

Mario68 - otwórz w/w radio, na górze po lewej stronie masz zakładkę plik, którą otwórz i postępuj wg podanych informacji, czyli pobierz listę stacji automatycznie lub wpisz adresy stacji URL, które znasz ew. pobierz je ze stron www., gdzie są radia internetowe. Pozdro ;-)

  #7 12.10.2012 13:45

Wgrałem program ale bez stacji. Jak dodać stacje lub ściągnąć adresy URL. Czy może wykasować program i wgrać na nowo?

  #6 11.10.2012 13:34

Super program, używam go od dawna, góruje nad innymi tego typu aplikacjami ;-)

joaS13   6 #5 24.05.2012 01:55

Tapin Radio to mój ulubiony program do słuchania radia online.

Niestety jego instalacja wiąże się z ryzykiem wprowadzenia niepożądanych zmian w systemie.

Online Armor Premium (miałam ją kiedyś w kompie), oraz Avast w czasie instalacji Tapin Radio wykrywają zagrożenie w procesie Better Installer (BI).

Więc lepiej zablokować ten proces.

Zawsze uważam, jak aktualizuję Tapin Radio, ale jak dotąd nie zmienił mi strony startowej w przeglądarkach.

Szkoda, że w czasie instalacji tego softu trzeba tak bardzo uważać. :(

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.