r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TapinRadio 2.09.5

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV

TapinRadio to bezpłatny program przeznaczony do odsłuchiwania internetowych stacji radiowych z całego świata.

Galeria programu

Aplikacja posiada prosty i czytelny interfejs użytkownika, w którym znajdziemy wiele interesujących funkcji do zarządzania i nagrywania różnych strumieni stacji internetowych. Obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty obsługiwane przez radia: WMA, AAC+, VORBIS, OGG czy MP3.

r   e   k   l   a   m   a

TapinRadio wyróżnia się na tle konkurencyjnych aplikacji ogromną bazą zawierającą przeszło 20 tysięcy różnych stacji radiowych z całego świata, w tym również i z Polski. Wśród nich otrzymamy dostęp do RMF FM, Radio ZET, Radio Eska czy Megastacja. Strumienie radiowe można wyszukiwać na wiele różnych sposobów. Korzystając z gotowej listy podzielonej na kontynenty, kraje i gatunki lub wpisując w odpowiednim polu nazwę poszukiwanej rozgłośni radiowej.

Program pozwala tworzyć listę ulubionych stacji radiowych, którą można w prosty sposób modyfikować. Oprócz tego wspiera skróty klawiszowe oraz umożliwia ręczne dodawanie różnych strumieni, kopiując do aplikacji odpowiedni adres URL. Podczas odtwarzania dowolnego strumienia wyświetlają się istotne informacje o stacji radiowej, z których odczytamy jakość sygnału oraz pełny tytuł aktualnie słuchanego utworu muzycznego. TapinRadio oferuje również możliwość nagrywania internetowych stacji radiowych, a także odsłuchiwanie ich w losowej kolejności.

Uwaga!

  1. Program TapinRadio dostępny jest również w wersji płatnej – Professional, która zawiera znacznie więcej przydatnych funkcji. Pozwala m.in.: na tworzenie harmonogramu zadań i kopii zapasowej ulubionych stacji radiowych.
  2. Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

duża liczba radiostacji, czytelny interfejs, stabilność, częste aktualizacje
jakość dźwięku mogłaby być lepsza
ocena użytkownika

TapinRadio to jak dla mnie jedyny godziwy konkurent dla RadioSure, w szczególności jeżeli ktoś słucha dużo radiostacji z muzyką alternatywną. Do głównych jego zalet należy to że program odtwarza/nagrywa multimedia strumieniowane w formatach MP3, WMA, AAC i OGG Vorbis, Jest łatwy w użytkowaniu, wersja darmowa w dużym stopniu nie odbiega od komercyjnej. Jakość nagrania stoi na przyzwoitym poziomie, chociaż na RadioSure dźwięk jest bardziej przejrzysty. Dodam także że jest dostępny dla wszystkich rodzajów Windows. Kolejnym jego atutem są częste aktualizacje, i czytelny interfejs, który można zwinąć na pasek zadań, żeby nie przeszkadzał w użytkowaniu internetu. Reasumując TapinRadio to ścisła czołówka odtwarzaczy stacji radiowych.

10.01.2016 13:11 | Recenzja do wersji 1.72.4
polska wersja językowa, aktualizacje, prosty interfejs, duża baza stacji radiowych, bezpłatny
podmiana wyszukiwarki oferowana podczas procesu instalacji
ocena użytkownika

TapinRadio jest aplikacją oferującą odsłuchiwanie rozgłośni radiowych nadających swoje programy za pośrednictwem internetu. Już po przeprowadzeniu instalacji, aplikacja proponuje zaktualizowanie bazy stacji radiowych, której możemy dokonać również ręcznie. Jeśli tejże baza nie posiada naszej ulubionej rozgłośni, bez problemu otrzymujemy możliwość dodania jej streamu, wybierając opcję ''Otwórz adres URL''. Przed wprowadzeniem danej stacji do Ulubionych, uzupełniamy jej dane, m.in główny gatunek muzyki, format rozgłośni, kraj z którego emituje swoje programy itp.

TapinRadio obsługuje najpopularniejsze formaty obsługiwane przez stacje radiowe, jak WMA, AAC+, VORBIS, OGG czy MP3, a także dobrą jakość audio. Przydatną funkcją jest nagrywanie odsłuchiwanego przez nas radia, poza tym ''Scrobbler Last.FM'', dzięki któremu po połączeniu z naszym kontem uzupełnimy bibliotekę tym, czego słuchaliśmy, w ten sposób otrzymamy propozycje utworów czy wykonawców z chętnie słuchanego przez nas gatunku. Dla fanów śpiewania aplikacja oferuje dodanie wtyczki lyrics (Lyrics Plugin) - tej do Windows Media Player bądź Winampa, która wyświetli tekst odtwarzanego utworu.

W darmowej odsłonie zabrakło jednak przydatnej opcji ''Harmonogram'' czy ''Kopii zapasowej ulubionych stacji radiowych''. Podczas instalacji zalecam odznaczyć kratki z proponowaną wyszukiwarką ''mystart'' oraz podmianą strony głównej. Nie jest to złośliwe oprogramowanie, aczkolwiek wprowadza zmiany w naszej przeglądarce, co wpływa na jej funkcjonowanie. Jeżeli przez przypadek nie odznaczyliśmy tychże kratek, zawsze możemy usunąć tejże wyszukiwarkę i przywrócić stronę główną. TapinRadio jest z pewnością jednym z najlepszych programów ( zwłaszcza darmowych) do odsłuchiwania radia za pośrednictwem internetu, podczas przeglądania stron internetowych, gry i innych czynności na komputerze, oferując przy tym dużą ilość przydatnych funkcji i minimalne zużycie zasobów systemowych. Obecnie obsługuje systemy operacyjne Windows XP, Vista i 7, jednak w planach jest pojawienie się wersji pod 8.

13.11.2012 12:47 | Recenzja do wersji 1.58
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Cycero67   4 #39 13.01.2018 13:59

Tapin Radio ma tą jedną niepowtarzalną wadę, że jest zarówno w w wersji professional (płatnej) jak i tej bezpłatnej. Ponieważ nie przynosi twórcy (twórcom) spodziewanych zysków to nawet wersje bezpłatne od tej pory(13.01.2018) nie mogą odtwarzać normalnie ulubionych stacji bo są systematycznie zakłócane.Jeżeli panowie twórcy chcieli zarobić mnóstwo forsy, to nie tędy droga. Bo zamiast spodziewanych obitych zysków będzie mieli dosłownie wielkie "gówno", a zyski będą zerowe. Chciwość pobudza niejeden umysł a nienawiść do internatów "rujnuje". Tak było zawsze i tak pozostanie do końca świata i o jeden dzień dłużej !!!

  #38 21.11.2017 00:57

@Cycero67: to nie jest kwestja nadawania być morze zmieniło adres strumiienia , a po drugie to coraz częściej coś się kombinuje , a grupa radiowa time wogule wyłączyła stream w iinternecie , morzna ją odbierać tylko przez strone eska go . Chodzi pewnie jak zwykle o pieniądze z reklam emitowanych z reklam przed rozpoczęciem słuchania danej stacji.

Cycero67   4 #37 26.10.2017 17:42

Dzisiaj jak na zamówienie panowie z Tapin Radia przestali nadawać program albo jakiś złośliwy chochlik uniemożliwił mi odsłuchiwanie jedynej prawdziwej i niepowtarzalnej stacji Radia Leliwa, Nie działa Od godziny 17,00 i nie wiem czy spustoszenia w moim komputerze dokonali hakerzy, czy też na zamówienie ktoś celowo uniemożliwia słuchania jedynej oryginalnej stacji w/w radia. Wole umrzeć nagle i niespodziewanie niż być pozbawionym tego co w moim życiu liczy się najbardziej tj. "prawdziwa muzyka"

xaver   9 #36 23.10.2017 21:27

@PiotrPuniek: Niestety w owym programie free producent zablokował możliwość wgrania jakiejkolwiek stacji a ponadto składa propozycję aktualizacji do wersji pro 2.07.Czyli program free stał się bezużyteczny. Nie oni pierwsi którzy wprowadzili program za kasę,ale żeby jeszcze cofać się wstecz i blokować byłe wersje free to już przesada.

xaver   9 #35 23.10.2017 20:53

@PiotrPuniek: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/odtwarzacze_radio_tv/TapinRadio...
w menu wersji jest wersja free v2.05.1 x32-bit ,można program instalować na kompika lub w wersji portable.

Cycero67   4 #34 21.10.2017 08:18

Tę bezpłatną wersję 2.07.7 można zainstalować tylko na jednym komputerze. Jeżeli, tak jak ja mam dwa dyski w jednym komputerze to już za tę drugą instalację muszę płacić bo zawsze pojawia się wersja "professional". Ci panowie informatycy zawsze są górą "a głupich i naiwnych internautów, takich jak ja" mają zawsze mają za nic. Tu liczy się tylko forsa, forsa i nic więcej.

PiotrPuniek   3 #33 15.10.2017 21:33

Skąd można ściągnąć jedną z ostatnich niepłatnych wersji dla Windowsa 64?

Cycero67   4 #32 12.10.2017 07:40

@Anonim (niezalogowany): Nie mam zielonego pojęcia ile może wersja płatna, bo uważam, że szkoda pieniędzy na program który używam bardzo sporadycznie.

  #31 25.09.2017 14:18

@Anonim (niezalogowany): $20

  #30 12.09.2017 04:37

@Cycero67: a ile trzeba za to tapin radio zapłacić , bo jestem związany z tą aplikacją od 5 lat , i jestem osobą niewidomą a dlanas jest to naj lebsza aplikacja do suchania radia.

Cycero67   4 #29 31.08.2017 17:21

Nie ma możliwości zainstalowania wersji 2.07.2 w wersji bezpłatnej bo instaluje się automatycznie wersja professional (płatna). Panowie z dobrych programów bardzo przesadzają kwalifikując programy, które nie są tymi co podają w ich opisie !!! Nic dać nic ująć !

Cycero67   4 #28 24.07.2017 16:15

Mam Tapin Radio od kilku lat. Jestem zadowolony ponieważ mogę słuchać stacji nadawanych z mojego miejsca zamieszkania. To są plusy. Minusem jest to, że ostatnią dla mnie opcją jest wersja 2.04.4 PL. Najnowsza z dnia dzisiejszego nie instaluje się na moim komputerze bo została zablokowana. Nie dla psa "ogryzek" dla mnie wersja 2.06.4 też zakazana. Może jest na to jakaś opcja??? Najnowsza wersja 2,07.2,automatycznie instaluje wersję "pro" i po czterech dniach trzeba zapłacić "haracz" aby móc korzystać z tej opcji Tapin Radia. Zachłanność producentów tej aplikacji jest przerażająca. Nic dodać nic ująć!!!

Autor edytował komentarz w dniu: 21.08.2017 06:35
  #27 22.07.2017 22:31

Poleciał do śmieci

X-Ray1970   11 #26 13.07.2017 22:34

@Anonim (niezalogowany): http://www.raimersoft.com/downloads.aspx

  #25 05.07.2017 14:01

Od wersji 2.06.2 darmo już tylko 14 dni...

Palmer   6 #24 03.08.2016 16:28

Świetny program. Lekki, szybki i mnóstwo stacji do słuchania. Dla chcących polepszyć jakość dźwięku polecam w opcjach EQ zmienić na Custom. Daję 5 gwiazdek.

Dementor   37 #23 11.01.2016 13:34

@Anonim (niezalogowany): Obydwa są na dobrym poziomie. W sumie w recenzji obydwu przedstawiłem swoje podejście do obydwu. A często radia słucham w necie.

DaarkS   3 #22 01.01.2016 22:13

Tapin Radio oferuje możliwość instalacji przenośnej i nic nie stoi na przeszkodzie aby z tej opcji skorzystać przy instalacji na dysku twardym w dowolnym katalogu np. "Program Files". Nie ma wtedy problemu z podmianą wyszukiwarki i niechcianymi dodatkami. Mimo ogromu stacji radiowych musiałem ręcznie dodać kilka moich ulubionych np. strumieni z Polskastacja.pl. Przy odrobinie grzebania można program dostosować do własnych potrzeb. Wersja Pro oferuje backup ulubionych, jednak można skopiować plik favorites.xml z katalogu \Users\Nazwa_Użytkownika\TapinRadio. Ale ... streamWriter bezkonkurencyjny.

Autor edytował komentarz.
  #21 04.12.2015 12:03

Mały komentarz do własnego wpisu #13:
1. ostatnio instalowałem TapinRadio na komputerze znajomej (Win 7 HE x64) z zainstalowanym programem Unchecky i po instalce zarówno MBAM, jak i 360TS niczego nie wykrył. Reczne przeszukiwanie też niczego nie ujawniło.Nie wiem czy Tapin zrezygnował z dołączania niechcianych elementów czy Unchecky (którego gorąco polecam i tak!) sobie z nim poradził. Przy okazji - teraz TapinRadio jest w 64-bitach (webinstaller oferuje takową wersję, no to ją instalujemy).
2. korektor graficzny się pojawił pod przyciskiem "opcje" (ten klawisz obok "nagrywaj" i "odtwórz"), aczkolwiek szkoda że nie ma preselekcji "loudness". Wtyczki niestety nie działają samodzielnie - trzeba mieć wszystko w 32-bitach i na dodatek WinAmpa na dysku. Dziś raczej trudno o taką kombinację.
3. problem chyba rozwiązał się sam - w chwili obecnej już chyba nie ma żadnej stacji nadającej regularnie we FLACu i Opusie, nawet popularność strumieniowanego radia w Vorbisie jakby się zmniejszała. Zostaje mp3, AAC oraz niszowo ukochany format Polskiego Radia jakim jest WMA

  #20 15.08.2015 04:26

A nie lepiej RadioSure?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.