r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tasker

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

Tasker to niezwykle rozbudowany program do zautomatyzowania różnych zadań wykonywanych na systemie Android na podstawie lokacji, czasu, lub innych zmiennych. Dzięki niemu możliwe jest między innymi zaoszczędzenie baterii, samoczynne wyłączenie lub włączenie dźwięku w odpowiednich warunkach lub kontrola telefonu za pomocą tagów NFC.

Galeria programu

Aplikacja bazuje na profilach, które można stworzyć lub pobrać samodzielnie ze strony Wiki twórców programu. Na chwilę obecną dostępnych jest ok. 100 wstępnie zdefiniowanych profili od prostego uruchomienia odtwarzacza muzyki, gdy podłączane są słuchawki aż po uruchomienie WiFi w określonych okolicznościach lokalizacyjnych. Tasker podzielony jest na trzy główne zakładki: profile, w której tworzy się schematy wydarzeń, tasks, gdzie definiuje się zadania i scenes, gdzie można konfigurować własne powiadomienia i wybierać aplikacje.

Tasker daje wręcz nieograniczone możliwości konfiguracyjne, jednak nie jest to program łatwy w obsłudze i wymaga trochę doświadczenia przy tworzeniu profili. Sprawy nie ułatwia również brak polskiej wersji językowej. Na szczęście różne fora internetowe, takie jak XDA, są kopalnią wiedzy na temat programu. W dyskusjach nie brak odnośników do bardzo ciekawych profili, które można zaimportować do aplikacji.

Tasker jest dostępny odpłatnie w Sklepie Google Play. Istnieje również możliwość wypróbowania programu poprzez pobranie 7-dniowej wersji testowej ze strony producentów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy Tasker otrzyma interfejs Material Design – to nie jedyna zmiana

2
OPROGRAMOWANIE 14.03.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Nie wszystkie czynności, które wykonujemy na co dzień smartfonem są na tyle unikalne, by nie mógł ich za nas wykonać automat. Wyciszanie dzwonka w pracy czy wyłączanie WiFi na noc to tylko przykłady działań, które z powodzeniem można zautomatyzować. Narzędziem, które w przypadku systemu Android jest do tego chętnie wybierane, jest Tasker – już wkrótce światło dzienne ujrzy jego nowa wersja, która przyniesie wiele zmian, w tym długo wyczekiwany nowy interfejs i obsługę skrótów aplikacji w przypadku Androida 7.1. Tasker istnieje na rynku od ładnych kilku lat. Po swojej premierze jeszcze w 2009…

Tasker 4.9 – nowe możliwości automatyzacji zadań w Androidzie

19
OPROGRAMOWANIE 23.12.2016 | Oskar Ziomek (o.zio)

Wiele ręcznie wykonywanych działań, zarówno podczas pracy z komputerem, jak i smartfonem można zautomatyzować, tak by powtarzalne czynności wykonał za nas program. W przypadku systemu Android, jedną z chętniej wykorzystywanych w tym celu aplikacji jest Tasker, którego najnowsza aktualizacja do wersji 4.9 przynosi kilka istotnych nowości. Tasker to program, który wykonuje zadane czynności po aktywowaniu ich przez pewien kontekst. Nim z kolei może być praktycznie wszystko: konkretna godzina, upłynięcie zadanego czasu, przemieszczenie się użytkownika do wybranej lokalizacji, komenda głosowa,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.