Tasker

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

Tasker to niezwykle rozbudowany program do zautomatyzowania różnych zadań wykonywanych na systemie Android na podstawie lokacji, czasu, lub innych zmiennych. Dzięki niemu możliwe jest między innymi zaoszczędzenie baterii, samoczynne wyłączenie lub włączenie dźwięku w odpowiednich warunkach lub kontrola telefonu za pomocą tagów NFC.

Aplikacja bazuje na profilach, które można stworzyć lub pobrać samodzielnie ze strony Wiki twórców programu. Na chwilę obecną dostępnych jest ok. 100 wstępnie zdefiniowanych profili od prostego uruchomienia odtwarzacza muzyki, gdy podłączane są słuchawki aż po uruchomienie WiFi w określonych okolicznościach lokalizacyjnych. Tasker podzielony jest na trzy główne zakładki: profile, w której tworzy się schematy wydarzeń, tasks, gdzie definiuje się zadania i scenes, gdzie można konfigurować własne powiadomienia i wybierać aplikacje.

Tasker daje wręcz nieograniczone możliwości konfiguracyjne, jednak nie jest to program łatwy w obsłudze i wymaga trochę doświadczenia przy tworzeniu profili. Sprawy nie ułatwia również brak polskiej wersji językowej. Na szczęście różne fora internetowe, takie jak XDA, są kopalnią wiedzy na temat programu. W dyskusjach nie brak odnośników do bardzo ciekawych profili, które można zaimportować do aplikacji.

Tasker jest dostępny odpłatnie w Sklepie Google Play. Istnieje również możliwość wypróbowania programu poprzez pobranie 7-dniowej wersji testowej ze strony producentów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tasker z dodatkiem AutoTools - automatyzacja zadań na Androidzie

25
11.08.2017  •  Przemysław Kreft

Coraz większa moc obliczeniowa i zaawansowane funkcje sprawiają, że nasze smartfony bez trudu radzą sobie ze skomplikowanymi zadaniami, pozwalają na uruchamianie rozbudowanych aplikacji i gier. Nie zawsze wydają się jednak „smart”, szczególnie jeśli chodzi o automatyczne wykonywanie zadań. Rozwiązaniem są tutaj aplikacje do automatyzacji. Jedną z najlepszych pozycji na rynku jest Tasker, który pozwala na bardzo szczegółowe definiowanie reguł i zadań. Możliwości tej aplikacji można dodatkowo rozbudowywać o wtyczki, jak chociażby ceniony AutoTools. Niedawno …

Nowy Tasker z Material Design i sporą paczką nowości

14
20.07.2017  •  Mateusz Budzeń

Tasker jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do automatyzacji zadań wykonywanych na Androidzie. Oferuje on rozbudowane opcje, które pozwolą chociażby na zaoszczędzenie akumulatora czy wyłączenie dźwięków w konkretnych sytuacjach. Do tej pory to wszystko było podane w niezbyt atrakcyjnym interfejsie, ale najnowsza aktualizacja przynosi w końcu zmiany. Aplikacji Tasker nie można odmówić funkcjonalności, ale coraz częściej pojawiały się zarzuty dotyczące wyglądu, który za poprawny mógł uchodzić w czasach Androida KitKat. Owszem atrakcyjny interfejs nie jest tutaj wyznacznikiem jakości, ale…

Recenzje użytkowników

całkiem pokaźne możliwości automatyzacji, popularność (w tym: ilość wtyczek i gotowych profili)
nieco przestarzały interfejs, użycie wtyczek jest często praktycznie konieczne
ocena użytkownika

Aplikacja dla bardziej zaawansowanych użytkowników smartfonów z Androidem, którzy chcą choć trochę zautomatyzować czynności wykonywane na swym kieszonkowym komputerze. Możliwości definiowania własnych reguł są całkiem pokaźne - od uruchomienia jakiegoś programu zgodnie z zadanymi regułami, po czytanie tekstu za pomocą wbudowanego w system syntezatora mowy. Aplikację można rozszerzyć za pomocą wielu dostępnych wtyczek, które z powodzeniem uzupełnią jego możliwości. Pluginy są praktycznie konieczne, bo niektórym funkcjom jakby na siłę zabrano większe możliwości. Dla przykładu nie ustawimy budzika podając godzinę za pomocą zmiennych, które są obsługiwane w innych miejscach programu. Możemy jedynie ustawić czas alarmu ręcznie za pomocą suwaków. Interfejs programu, choć nieco odbiega od współczesnych trendów, jest całkiem przejrzysty, a w razie czego, zawsze możemy skorzystać z ekranu pomocy. Przy większych skryptach całość potrafi się jednak zrobić nieco mniej czytelna. Jednym ruchem palca możemy też niezamierzenie przesunąć daną czynność w inne miejsce bez możliwości łatwego cofnięcia. Dlatego warto robić kopie. Można backupować wszystko lub tworzyć duplikaty pojedynczych elementów. Program wart polecenia jednak polecam także sprawdzenie innych podobnych narzędzi. Niektóre z nich pozwalają na wykonanie podobnych co w Taskerze czynności, znacznie mniejszym wysiłkiem pracy.

20.05.2017 15:56 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy