r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

TeXstudio 2.12.6

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TeXstudio to rozbudowane środowisko do tworzenia i edycji dokumentów LaTeX, oferujące pełen zestaw narzędzi do wygodnego pisania złożonych dokumentacji technicznych, zawierających skomplikowane wzory matematyczne itp.

Galeria programu

Oprogramowanie wyposażone zostało w wysoce konfigurowalny interfejs graficznym, w którym użytkownik może dowolnie zmieniać położenie i układ najczęściej wykorzystywanych opcji. Jego zaletą jest prostota oraz przejrzystość - pomimo olbrzymiej ilości różnych funkcji odnalezienie tej jednej konkretnej nie powinna nikomu przysporzyć problemów.

Głównym składnikiem środowiska jest wbudowany edytor kodu, dysponujący mechanizmem kolorowania składni, autouzupełniania, generowania (kompilacji) wyjściowego dokumentu, a także wielu dostępnych w menu predefiniowanych oznaczeń matematycznych, liter czy znaków. Z myślą o początkujących użytkownikach przygotowano wiele pomocnych kreatorów, pozwalających łatwo umieścić w projekcie tabele, grafikę, wzory, ponad 1000 symboli matematycznych i wielu innych obiektów.

Kolejne funkcje TeXstudio to wbudowane wsparcie dla SVN i różnych kompilatorów LaTeX, system szablonów dokumentów, mechanizm zakładek, a także obsługa skryptów, pozwalających rozszerzyć możliwości środowiska. Istotnym elementem oprogramowania są również makra, które umożliwiają automatyzowanie często wykonywanych operacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

TeXstudio – wygodne środowisko do tworzenia dokumentów w LaTeX

27
OPROGRAMOWANIE 11.12.2017 | Piotr Parafiniuk

LaTeX to język rodem z lat 70. ubiegłego wieku, która umożliwiała tworzenie zaawansowanych dokumentów bez użycia graficznych edytorów, których wtedy po prostu nie było. O dziwo, mimo upływu czasu LaTeX ma się zadziwiająco dobrze i jest używany przez wiele osób – na uczelniach, przez naukowców oraz tam, gdzie ważne jest wersjonowanie dokumentów w takich systemach jak na przykład Git czy SVN. Jest to w zasadzie język znaczników i – jak każdy jemu podobny – wymaga dobrego edytora. Dziś chcemy przedstawić jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy – TeXstudio. TeXstudio powstało na…

Programy dla studentów: jak rozpocząć pracę z LaTeX-em?

90
OPROGRAMOWANIE 30.11.2017 | Magdalena Łachacz

Wydaje się, że każdy, kto był wcześniej z jakichś powodów zobowiązany do skonstruowania autorskiej wypowiedzi o naukowym charakterze, może opowiedzieć kilka anegdot nie tylko o pełnym zwrotów akcji procesie konceptualizacji pracy czy o herkulesowym wysiłku przerzucenia ton materiałów w rozmaitych repozytoriach oraz bibliotekach, ale też – a może przede wszystkim – o walce na śmierć i życie z oporem materii w edytorze tekstowym. Warto jednak wiedzieć, że można prace naukowe pisać inaczej: ze spokojem wywołanym świadomością, iż środowisko, w którym powstaje tekst, zadba o jego złożenie, a…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
andhla   5 #1 18.04.2014 12:34

Jest już wersja 2.7

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.