Telegram Telegram 7.5.1

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program

Telegram to bardzo szybki komunikator, bazujący na protokole MTProto. Pozwala on na przesyłanie plików i rozmowy grupowe, zapisuje historię rozmów w chmurze, a przy tym dba o prywatność użytkowników.

Do założenia konta w Telegramie potrzebny jest numer telefonu. SMS-em zostanie na niego wysłany kod, który należy wpisać w programie. Twórcy obiecują, że nigdy nie przekażą tych danych firmom trzecim.

Za szybkość Telegrama odpowiada między innymi zdecentralizowana struktura. Sieć nie ma głównego serwera, ale siatkę mniejszych, rozsianych po świecie. Użytkownicy podłączani są do najbliższego. Porcje danych z wiadomościami są przygotowywane w taki sposób, by generować jak najmniej ruchu.

Rozmowa grupowa w Telegramie może pomieścić 200 osób. Udostępniane pliki mogą mieć maksymalnie gigabajt, przy czym można udostępniać kilka jednocześnie (na przykład wysłać całą kolekcję zdjęć) i można łatwo przekazywać pliki między rozmowami. Wszystkie wiadomości i otrzymane pliki zostaną zapisane w chmurze, zupełnie za darmo, a każdy użytkownik otrzyma nieograniczoną przestrzeń.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!