Telegram 2.94

Strona główna Mac Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program

Telegram to bardzo szybki komunikator, bazujący na protokole MTProto. Pozwala on na przesyłanie plików i rozmowy grupowe, zapisuje historię rozmów w chmurze, a przy tym dba o prywatność użytkowników.

Do założenia konta w Telegramie potrzebny jest numer telefonu. SMS-em zostanie na niego wysłany kod, który należy wpisać w programie. Twórcy obiecują, że nigdy nie przekażą tych danych firmom trzecim.

Za szybkość Telegrama odpowiada między innymi zdecentralizowana struktura. Sieć nie ma głównego serwera, ale siatkę mniejszych, rozsianych po świecie. Użytkownicy podłączani są do najbliższego. Porcje danych z wiadomościami są przygotowywane w taki sposób, by generować jak najmniej ruchu.

Rozmowa grupowa w Telegramie może pomieścić 200 osób. Udostępniane pliki mogą mieć maksymalnie gigabajt, przy czym można udostępniać kilka jednocześnie (na przykład wysłać całą kolekcję zdjęć) i można łatwo przekazywać pliki między rozmowami. Wszystkie wiadomości i otrzymane pliki zostaną zapisane w chmurze, zupełnie za darmo, a każdy użytkownik otrzyma nieograniczoną przestrzeń.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Koniec bezpiecznego komunikatora Tor Messenger – czym go zastąpić?

49

Bezpieczny komunikator Tor Messenger pozwalający na komunikację z wykorzystaniem wielu protokołów i jej szyfrowanie, nie będzie już dalej rozwijany, ani dostępny do pobrania. Firma poinformowała o zakończeniu dalszych prac nad programem, uzasadniając swoją decyzję trzema głównymi przeszkodami w dalszym rozwoju – dotychczasowe wersje aplikacji zniknęły natomiast z serwerów. Pierwszym problemem jest wykorzystanie jako bazy komunikatora Instantbird, który również nie jest już rozwijany przez swoich twórców – zmianie nie ulegnie więc już na przykład jego graficzny interfejs. Inna przeszkoda to…

Rosyjskie służby, Durow i nowa Opera – tak powstawał Telegram Polska

30
23.04.2017  •  Maciej Olanicki

Współpraca twórców oprogramowania i społeczności, która często niezależnie rozwija rozszerzenia, wtyczki czy tłumaczenia, nie zawsze przebiega w nastroju wzajemnego względem siebie entuzjazmu. Nieczęsto jednak zdarza się, że praca programistów z oficjalnego zespołu i niezależnych trwa w symbiozie, jednak niecałkowitej, a to za sprawą potencjalnego zaangażowania państwowych służb. Rzadko także deweloper świadomie, w obawie przed tymi służbami, zniechęca do swojego programu rodzimych użytkowników. A mniej więcej tak można w dużym skrócie opisać historię Telegram Polska, czyli opracowywanego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
sebek05   3 #1 29.04.2017 15:23

Wersja PL dostępna na kanale lokalizacji:
https://t.me/popolskutelegram

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie