Teraz Xbox Game Pass to także aplikacja mobilna. Masa nowości i darmowa gra dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

W miniony weekend fani Xboksa zgromadzili się w Mexico City, aby wziąć udział w X018, imprezie poświęconej konsoli Microsoftu. Co zrozumiałe, przedsiębiorstwo z Redmond wykorzystało tę okazję do przedstawienia najświeższych informacji związanych ze swoją platformą. Zdecydowanie najwięcej nowości czeka na subskrybentów usługi Xbox Game Pass.

Przypomnijmy, Game Pass to usługa abonamentowa, w ramach – płacąc 40 zł / mies. – każdy może otrzymać dostęp do stale rozszerzanej bazy gier, zawierającej aktualnie ponad 100 tytułów.

Premiera aplikacji mobilnej

I tak, teraz Xbox Game Pass to także aplikacja mobilna, o dokładnie takiej samej nazwie – dodam. Patrząc z technicznego punktu widzenia, program jest agregatorem ofert, pozwalającym na eksplorację katalogu. Pozwala także zdalnie inicjować pobrania na konsolę.

Aplikacja dostępna jest nieodpłatnie dla systemów Android w wersji 4.4 lub nowszej, jak również iOS, począwszy od wydania 10. Wymagane jest tylko konto Microsoft.

Darmowy Crackdown dla wszystkich

Jak ujawniono, 15 lutego 2019 r. pojawi się długo wyczekiwana gra akcji Crackdown 3. Tytuł ten z miejsca pojawi się w Game Passie. A na tym nie koniec, ponieważ Microsoft przygotował z tej okazji prezent dla starych fanów serii. Mianowicie do 30 listopada br. pierwszą część można uzyskać kompletnie za darmo i to w ulepszonej wersji Xbox One X Enhanced. Przy czym oferta dotyczy wszystkich posiadaczy Xboksa One, a nie tylko aktywnych subskrybentów Game Passu.

Zatrzęsienie nowych gier

Bezpośrednio subskrybenci otrzymają natomiast cały wachlarz ciekawych gier w abonamencie. Popularny PlayerUnknown’s Battlegrounds będzie dostępny w pełnej wersji od 12 listopada. Idąc dalej, 16 listopada do katalogu dołączy premierowy Thief of Thieves, a od 22 listopada w abonamencie udostępnione będą Agents of Mayhem, MXGP3 i Thomas Was Alone.

Z kolei w grudzień upłynąć ma pod hasłem produkcji artystycznych, takich jak Ori and the Blind Forest, Kingdom Two Crowns oraz Hellblade: Senua's Sacrifice. Mało tego, korporacja obiecuje kilka premierowych gier od twórców niezależnych działających w ramach programu ID@Xbox: Aftercharge, Supermarket Shriek, Mutant Year Zero, Pathologic 2, The Good Life, Void Bastards i Secret Neighbor. Ponadto potwierdzono, że Ori and the Will of the Wisps trafi do abonamentu w dniu światowej premiery w 2019 r. (Xbox One i Windows 10 PC).

Xbox Game Pass za 1 zł

Na zakończenie coś dla osób, które jeszcze nie zdecydowały się na wykupienie usługi – promocja. Rejestrując się do 3 stycznia, każdy nowy subskrybent zapłaci za miesiąc dostępu do katalogu symboliczną złotówkę. Oferta nie jest w żaden sposób wiążąca, więc po upływie promocyjnego okresu można z niej bezproblemowo zrezygnować.

© dobreprogramy
s