r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Terraria 1.2.12785

Strona główna Android Gry RPG i MMO

Terraria jest bardzo często nazywana Minecraftem w 2D. Choć obie gry łączą pewne elementy to jednak takie stwierdzenie nie do końca jest prawdziwe. Terraria akcentuje inne mechanizmy rozgrywki, przy zachowaniu pewnych cech wspólnych.

Galeria programu

Naszym głównym zadaniem w Terrari jest przetrwani. Od początku gry dysponujemy mieczem, który pozwoli nam walczyć z przeciwnikami. A tych jest sporo. Aspekt walki z wrogiem, a przede wszystkim bossami to najważniejszy element gry. Bez odpowiedni przygotowanej siedziby i mocnego oręża nie pokonamy późniejszych najeźdźców, a są oni potężni. W grze napotkamy także NPC czyli postacie sterowane przez grę, które będą nam pomagać jeżeli spełnimy ich warunki.

Drobnych elementów RPG jest znacznie więcej. Nasza postać ma współczynniki, możemy wyposażać ją w oręż itp. Nie zabrakło także klasycznego budowania. To jeden z elementów, który nawiązuje do Minecrafta. Surowce możemy zbierać po całej planszy, od początku dysponujemy podstawowym kilofem i siekierą. Tworzyć możemy nie tylko nowe budowle, ale także przedmioty. Drugim elementem, który może budzić skojarzenia pomiędzy tymi produkcjami to specyficzny styl grafiki.

Dostępny jest także tryb multiplayer, który pozwala na zabawę z innymi graczami. Autorzy umieścili w grze kilka udoskonaleń, dzięki czemu rozgrywka jest przyjemniejsza na ekranie dotykowym. Jednym z nich jest lupa, która pojawia się w trakcie budowania. Pozwala dokładniej stawiać nowe elementy. W sklepie jest dostępna darmowa wersja testowa. Obejmuje ona misję wprowadzającą w świat Terrari.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Fenomenalna gra Terraria wreszcie w wersji na Linuksa oraz Maka

18
ROZRYWKA 13.08.2015 | Tomasz Wrzesień

Gra Terraria, nazywana przez wielu graczy Minecraftem w ujęciu 2D, jest jednym z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat, jeżeli o scenę gier Indie, czyli niezależnych twórców, chodzi. Projekt doskonale radzi sobie na urządzeniach przenośnych oraz PC, ale komputerowcy mogli sprawdzić go dotąd wyłącznie pod Windowsem. To się teraz wreszcie zmieniło. Od wersji 1.3.0.8 dochodzi wsparcie dla fanów OS X oraz Linuksa. Projekt opiera się na zwiedzaniu losowo generowanych światów, pozyskiwaniu i potem wykorzystywaniu surowców, budowaniu baz, odkrywaniu lochów z potężnymi bossami, a wszystko…

W Google Play czekają ciekawe promocje. Wybrane gry można kupić już za 59 groszy

28
OPROGRAMOWANIE 28.04.2015 | Paweł Piskurewicz

W przypadku systemu Android bardzo często piszemy o obniżkach w sklepie Amazon Appstore. Dzięki nim za darmo i w miarę regularnie możemy pobierać darmowe aplikacje i gry. Tym razem atrakcyjne ceny znajdziemy w oficjalnym sklepie Google Play. Specjalnie przygotowana kolekcja gier pozwoli nam uzupełnić bibliotekę o kilka ciekawych tytułów. Co ważne są one dostępne w bardzo niskich cenach od 0,59 zł do 4,10 zł. Choć sklep Google Play nie pozwala na promocje 0 zł, to jednak przy tak niskich cenach warto przyjrzeć się liście tytułów. Tym bardziej, że znajdziemy na niej kilka mobilnych hitów.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.