iOSGryRPG i MMOTerraria
Terraria ikona

Terraria1.4.4.14

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Terraria jest bardzo często nazywana Minecraftem w 2D. Choć obie gry łączą pewne elementy to jednak takie stwierdzenie nie do końca jest prawdziwe. Terraria akcentuje inne mechanizmy rozgrywki, przy zachowaniu pewnych cech wspólnych.

Naszym głównym zadaniem w Terrari jest przetrwani. Od początku gry dysponujemy mieczem, który pozwoli nam walczyć z przeciwnikami. A tych jest sporo. Aspekt walki z wrogiem, a przede wszystkim bossami to najważniejszy element gry. Bez odpowiedni przygotowanej siedziby i mocnego oręża nie pokonamy późniejszych najeźdźców, a są oni potężni. W grze napotkamy także NPC czyli postacie sterowane przez grę, które będą nam pomagać jeżeli spełnimy ich warunki.

Drobnych elementów RPG jest znacznie więcej. Nasza postać ma współczynniki, możemy wyposażać ją w oręż itp. Nie zabrakło także klasycznego budowania. To jeden z elementów, który nawiązuje do Minecrafta. Surowce możemy zbierać po całej planszy, od początku dysponujemy podstawowym kilofem i siekierą. Tworzyć możemy nie tylko nowe budowle, ale także przedmioty. Drugim elementem, który może budzić skojarzenia pomiędzy tymi produkcjami to specyficzny styl grafiki.

Dostępny jest także tryb multiplayer, który pozwala na zabawę z innymi graczami. Autorzy umieścili w grze kilka udoskonaleń, dzięki czemu rozgrywka jest przyjemniejsza na ekranie dotykowym. Jednym z nich jest lupa, która pojawia się w trakcie budowania. Pozwala dokładniej stawiać nowe elementy. Niestety gra nie dysponuje darmową wersją testową.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Producent505 Games
Liczba pobrań926
Data aktualizacji3 paź 2023
System operacyjnyiOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Terraria ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)