reklama

Test projektora Optoma Pico PK-101

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kochamy wszelkie niestandardowe rozwiązania. Tym bardziej więc ucieszyliśmy się, kiedy dzięki uprzejmości dystrybutora - firmie iSource w nasze ręce wpadł miniaturowy projektor obrazu Pico PK-101. Dotąd tego typu urządzenia kojarzyły się ze sporymi gabarytami, niezłą masą oraz pewną topornością. Firma Optoma udowodniła jednak, że nie zawsze tak być musi, bo coś, co wyświetli nam na ścianie film na przekątnej i 60 cali jak się okazuje potrafi proporcjami przypominać paczkę papierosów. Jakie wrażenie zrobił na nas „Gadżet roku 2008” według uznanego magazynu TIME?

Uwierzcie mi - od razu po wyjęciu z pudełka będziecie, tak jak my, chcieli czym prędzej podpiąć Pico pod cokolwiek, co generuje obraz, ale lepiej się wstrzymać i zapoznać ze specyfikacją techniczną. Ot, aby wiedzieć z czym ma się do czynienia. Projektor waży nieco ponad 100 gram, wymiarowo zaś wypada następująco – 50 milimietrów szerokości, 103 długości oraz 15 wysokości. Lampa LED ma według producenta żywotność 20.000 godzin, zastosowano technologię DLP (Digital Light Processing), czyli mamy mikro-lusterka. Kontrast 1000:1, na baterii chodzi jakieś 2 godziny, zaś przy stałym podłączeniu do prądu do oporu. No, prawie – urządzenie bardzo się nagrzewa, warto więc robić sobie mimo wszystko jakieś przerwy.

[image source="Galerie/Inne/Test_projektora_Optoma_Pico_PK-101:19682" mode="normal"]

Dobrze, dobieramy się w końcu do sprzętu. Jak na coś z metką 1760 pln (sugerowana cena detaliczna brutto, chociaż Pico można obecnie już wyrwać i dużo taniej) na pierwszy rzut oka jest bez rewelacji – raptem jeden przełącznik, pokrętło, głośniczek, wejście usb oraz audio-video. Plus dostrzegalne „okienko” lampy oczywiście. Wszelkie źródła obrazu podpinamy przez kabelek, stanowiący przejściówkę, co zwolennikom super ostrości i soczystych kolorów na bank się nie spodoba – ale to nie do nich skierowany jest produkt. W Polsce promuje się go jako rzecz dla miłośników urządzeń mobilnych, posiadaczy odtwarzaczy iPod oraz iPhone’ów, a tutaj sprawdza się wyśmienicie. Innych pewnie rozczaruje...

1 2 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama