The Battle of Polytopia The Battle of Polytopia version 2.0.32

Strona główna iOS Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

The Battle of Polytopia to turowa gra strategiczna, w której gracz kieruje wybraną cywilizacją, rozwija technikę, powiększa swoje terytorium, buduje armię, rozbudowuje miasta i sieć szlaków handlowych na niewielkim, złożonym z kwadratów kontynencie. W grę można grać samemu lub w trybie „pass & play”, podając smartfon innym graczom.

Mapy w tej grze są generowane proceduralnie, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna. Do wyboru mamy tu w sumie 10 plemion, wzorowanych na prawdziwych cywilizacjach, z czego w darmowej wersji gry dostępne są 4, każde startujące na innym terenie i z inną technologią początkową. Rozwijanie populacji daje coraz większe możliwości wykonywania zadań w każdej z tur, budowania nowych budynków i wypełniania zadań związanych z technologiami. Powiększając terytorium w końcu trafimy na sąsiadów i przyjdzie pora na bitwę.

Zasady gry są bardzo proste, choć warto poznać możliwości różnych konstrukcji i jednostek bojowych. Grać można na dwa sposoby – w 30-turowym starciu na punkty i walcząc o dominację na dostępnym terenie. Ponieważ jednak każda gra jest inna, The Battle of Polytopia długo się nie nudzi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!