Thunderbird 2.0 Beta 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydano pierwsze publiczne testowe wydanie drugiej wersji klienta poczty ze stajni Mozilli - Thunderbird. Na początku stycznia powinna pojawić się pierwsza wersja kandydująca, a stabilne wydanie ujrzy światło dzienne jeszcze w pierwszym kwartale 2007 roku.

Najważniejsze nowości w nowym wydaniu to system tagowania wiadomości, przyciski pozwalające na nawigację po historii czytanych wiadomości i odświeżony wygląd. Prócz tego możemy dostosować do swoich potrzeb wygląd panelu z katalogami, a po najechaniu na katalog pokazywane są jego statystyki.

Nowy Thunderbird automatycznie wykrywa stan połączenia internetowego i odpowiednio włącza lub wyłącza tryb offline, a wyskakujące powiadomienia o nowej poczcie informują o temacie i treści wiadomości. Poprawiono także wydajność ładowania katalogów, bezpieczeństwo systemu rozszerzeń i przygotowano nowy instalator dla Windowsa.

Nowa beta drugiego Thunderbirda dostępna jest na stronach Mozilli, przypominamy jednak, że jest to wersja testowa i raczej nie powinno używać się jej do codziennej pracy.

© dobreprogramy
s