r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

To już 40 lat z Atari

Strona główna Aktualności

Jak ten czas leci. 27 czerwca 1972 roku Nolan Bushnell i Ted Dabney założyli firmę Atari Incorporated, czyli znana marka skończyła okrągłe 40 lat. Kto by pomyślał, że nazwa kojarzona jeszcze z klasycznym Pongiem przetrwa aż do naszych czasów? Chociaż współczesna firma niewiele ma tak naprawdę wspólnego z dawną legendą, wciąż wywołuje niemałe poruszenie w środowisku graczy, tych starszych, jak również tych młodszych.

Najważniejsze dla firmy wydarzenia na przestrzeni lat Atari zebrało w ciekawej infografice, dzięki czemu w łatwy sposób można przypomnieć sobie, kiedy pojawiło się Atari 2600, niezapomniane Atari XE i Atari ST, czy konsola Jaguar, której rynkowe fiasko doprowadziło do wielkiego upadku. Warto też odświeżyć sobie, że w 2003 roku prawa do nazwy wykupiło Infogrames, które przeistoczyło się w 2009 roku w Atari w obecnym kształcie.

Naturalnie ruszyły liczne promocje związane z jubileuszem. Masa nagród rozdawana jest na profilu Atari na Facebooku, uprasza się przy okazji fanów o zamieszczanie na tablicy swoich zdjęć w koszulkach z logiem firmy. Na urządzenia pod kontrolą systemu iOS za darmo można zaś przez ograniczony czas pobrać Atari's Greatest Hits, czyli zestaw aż 100 niezapomnianych gier — są do ściągnięcia z poziomu aplikacji głównej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.