Gry Atari naprawdę były zakopane na wysypisku śmieci

Gry Atari naprawdę były zakopane na wysypisku śmieci

http://news.xbox.com/
http://news.xbox.com/
27.04.2014 13:26

To nie była legenda. Filmowcy i pomagający im specjaliści od wykopalisk odnaleźli niesprzedane kartridże Atari, zakopane na wysypisku śmieci w pustynnym Nowym Meksyku.

Zespół złożony z filmowców i pracowników na co dzień prowadzących wykopaliska wczoraj prowadził badania w okolicy miasta Alamogordo w stanie Nowy Meksyk. Poszukiwania okazały się owocne. Wczoraj wydobyte zostały kartridże dla Atari 2600, zawierające między innymi 3,5 miliona kopii fatalnie sprzedającej się gry E.T. The Extra-Terrestial. W 1983 roku producent utknął z magazynami pełnymi kartridży z niechcianą grą, a także nadmiarowym sprzętem i innymi tytułami. Firma miała poważne problemy finansowe i nie było widoków na to, że pozbędzie się niesprzedanego towaru.

Obraz

A jednak Atari zdołało jakimś cudem opróżnić magazyny. Tak narodziła się legenda miejska o zakopanym gdzieś na pustyni skarbie w postaci 14 ciężarówek gier. Pisała o tym prasa, ale nikt nie potwierdził plotek. Pierwotnie zresztą uważało się, że na wysypisko pojechały kopie gry Tetris na NES-a, o które Atari zostało pozwane przez Nintendo. Przez lata historia urosła do rangi legendy o dawnych czasach, kiedy gry były nic nie warte.

http://news.xbox.com/
http://news.xbox.com/

Gry i sprzęt zostały wywiezione na podmiejskie wysypisko śmieci i dopiero wczoraj ponownie ujrzały światło dzienne. Warto zaznaczyć, że nie zostały odnalezione przypadkiem. W ubiegłym roku studio Fuel Entertainment zainteresowało się legendą i uzyskało wyłączne prawo do prowadzenia na wysypisku poszukiwań.

Poszukiwacze nie wrócą do domów z pustymi rękami. Ich pierwszym znaleziskiem był joystick do Atari 2600. Po nim odkopany został kartridż z grą o E.T., zapakowany w pudełko razem z instrukcją, o czym poinformował osobiście Larry Hryb (MajorNelson). Znalazły się także kopie gier Centipede, Asteroids i Space Invaders. Prace wciąż trwają. 30-letnia legenda miejska została potwierdzona.

Here it is up close - the very first ET cartridge exhumed after 30 years pic.twitter.com/nb8tv33w8F

— Larry Hryb (@majornelson) kwiecień 26, 2014Poszukiwania były filmowane. Ujęcia trafią do filmu dokumentalnego pod roboczym tytułem Atari: Game Over. Wydobycie fabrycznie zapakowanych kopii gry będzie klamrą zamykającą historię triumfu i upadku legendy. Nad filmem pracuje dwóch producentów: uhonorowany dwoma Oskarami Simon Chinn (Sugar Man, Człowiek na linie) oraz zdobywca Emmy Johathan Chinn (30 dni, American High). Reżyseria leży w rękach Zaka Penna (X-Men 2, Avengers, Incydent w Loch Ness). Film będzie miał premierę w tym roku… na konsolach Xbox One i Xbox 360, dzięki umowie z Xbox Entertainment Studios.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)