reklama

Top10 niezapomnianych broni w grach

Strona główna Aktualności

O autorze

To już piąty Top10, który nawiedza strony Gamikaze. Zgodnie z moją niepisaną zasadą odcinek nieparzysty utrzymany zostaje w nieco luźniejszej, bardziej humorystycznej materii. Było już o twardzielach, czas więc wspomnieć o najlepszej przyjaciółce każdego herosa – jego broni. Nieważne czy palna, czy tam też biała; nowoczesna lub archaiczna; autentyczna albo pochodząca z najciemniejszych zakamarków wyobraźni. Liczy się tylko to, by pod siłą jej argumentów padł nawet najtwardszy oponent.

Tym razem także ledwie kilka słów wprowadzenia. Starałem się wybrać do zestawienia możliwie najszersze spektrum urządzeń do zabijania pojawiających się w kultowych grach. Podstawowym kryterium była skuteczność, oryginalność i rozpoznawalność, zarówno samej broni, jak i produkcji z której pochodzi. Jak zawsze nie obyło się bez drobnych wyjątków. Zwyczajowo już zignorowałem kandydatów swój początek biorących z filmów, książek, komiksów i tym podobnych. Pamiętajcie, liczy się świeżość, unikalność.

Numer 10: Soul Edge z serii Soul Calibur

O ile poprawnie zapamiętałem zawiłości fabularne bijatyki Namco fragmenty Soul Egde’a potrafią zmutować każdy rodzaj broni. Więc żeby była jasność - tutaj mam na myśli potężny, dwuręczny miecz, jakim posługuje się Nightmare. Mordercze połączenie stali oraz mięsa robi iście diaboliczne wrażenie, ale efekt nie byłby nawet w połowie tak piorunujący gdyby nie żywe oko umieszczone przy rękojeści, łypiące na prawo i lewo w trakcie rozgrywki. Ten mały, lecz smaczny detal wywarł na mnie swego czasu olbrzymie wrażenie, kiedy akurat stawiałem swoje pierwsze kroki z Soul Calibur na konsolce Sega Dreamcast. Nie mniejsze zresztą niż potencjał bitewny oręża, który wykorzystany przez wprawnego gracza zamieniał postać w taran nie do zatrzymania. A przynajmniej wtedy tak mi się zdawało. Ostatnio Soul Edge mogliśmy podziwiać w całkiem jeszcze świeżej, czwartej (choć pamiętając o Soul Blade w istocie piątej) inkarnacji serii bijatyk i choć już zdążyliśmy przywyknąć do jego mocy, tak ostrze pewnie wskakuje do pierwszej dziesiątki najkonkretniejszych broni w grach wideo.

[image source="Galerie/Inne/Top10_niezapomnianych_broni_w_grach:12632" mode="custom" width="440" height="240"]

1 2 3 4 5 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii