r   e   k   l   a   m   a
reklama

UE akceptuje zakup DoubleClick przez Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Po wielu miesiącach wnikliwego dochodzenia prowadzonego przez Komisję Europejską sprawa jest już praktycznie zakończona - władze antymonopolowe wyraziły "bezwarunkową" zgodę na transakcję przejęcia firmy DoubleClick, potentata na rynku reklam on-line przez Google, za ponad 3,1 miliarda dolarów.

Dochodzenie zostało wszczęte w listopadzie 2007 roku przez Komisję Europejską, która oświadczyła wtedy, że nie może wydać zgody od razu, bez głębszego przeanalizowania sytuacji. Takim obrotem sprawy zadowoleni byli główni konkurenci Google, firmy Microsoft oraz Yahoo. Niestety dla nich, okazało się, że udało im się co najwyżej opóźnić przejęcie o kilka miesięcy.

Zgoda Unii Europejskiej była ostatnim krokiem na drodze do sfinalizowania transakcji zakupu DoubleClick. Wcześniej Google uzyskało bowiem już zgodę w USA, a cała operacja była przygotowywana od blisko roku.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial